Sıcak Asfalt Çalışmaları Neden durdu
Halim AKCA

Sıcak Asfalt Çalışmaları Neden durdu

Bu içerik 390 kez okundu.

Geçen yıl Antalya Burdur karayolunda başlayan sıcak asfalt çalışmaları yollar tamamlanmadan durdu.

Geçen yıl bu aylarda Antalya Burdur karayolunda başlayan sıcak asfalt çalışmaları yaklaşık bir ay önce durması nedeniyle bir açıklama bekleniyor.

Bucak Kahveler mevkiinden başlayan sıcak asfalt çalışmaları önceki bilgiler doğrultusunda ya, Kızılkaya yol kavşağına yada Antalya sınırına kadar yapılması bekleniyordu.

Sıcak asfalt çalışmaları bahar boyunca yapılmasına rağmen tam asfalt mevsiminde durması kafalarda soru işaretine neden oluyor.

Antalya Burdur karayolunun Bucak bölgesinde yapılan sıcak asfalt çalışmaları ödenek mi yok?, yoksa çalışmalar başka bir bölgeye mi kaydırıldı bilemiyoruz. Çünkü asfalt çalışmalarını yapan firma tüm alet edevat ve ekipmanları yanı sıra inşaat şantiyesinden de taşınıp gitmesi yine Antalya Burdur karayolunun Bucak sınırları içerisindeki duple yolun sıcak asfaltını başka bir bahara mı  kaldı sorularını akla getiriyor.

9 AYDIR KAVŞAKLAR KAPALI

Antalya Burdur karayolunda sıcak asfalt çalışmaları nedeniyle Bucak’ın üçüncü en önemli giriş ve çıkş ana yolu olan İnceyolun Antalya Burdur karayoluna çıkış noktasında önünün yaklaşık 9 ay önce kapatılmasına rağmen hala karayollarınca açılmaması konunun ciddiyetini bir kez daha göstermektedir.

Önceki dönem Belediye Başkanı Sayın Ramazan Ayaz ve şimdiki başkan Süleyman Mutlu İnce yolun önünün mutlaka kavşak ile açılacağını belirtmesine rağmen hala karayollarının hiçbir çalışma yapmaması dikkati çekerken, sanayi kenti Bucak’ın ana yollara paralel gidecek servis yollarında da hiçbir çalışma yapılmaması karayollarının Bucak’ı bir kez daha unutuğunu yada unutturulduğunu göstermektedir.

 

Ayrıca projesi ilk söylemlere göre Seydiköyden başlayıp Kızılkaya yol kavşağına kadar yapılması planlanan orta refüj aydınlatmalarının da yapılıp yapılmayacağı muammaya dönüştü.        

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Annesini boğazını keserek öldürdü
Annesini boğazını keserek öldürdü
Hava soğudu, grip salgınına dikkat
Hava soğudu, grip salgınına dikkat