ÇİFTE STANDART MI? UYGULANIYOR
Halim AKCA

ÇİFTE STANDART MI? UYGULANIYOR

Bu içerik 508 kez okundu.
            Ayşe Zeynep’in ölümünden sonra arkadaşları, okul yöneticileri ve öğretmeni büyük üzüntü içerisinde, Ayşe Zeynep’in sırasına çiçekler ve fotoğrafını koyarak, ona karşı sevgilerini dile getirdiler. Belki de hayatlarında unutamayacakları bir günü yaşadılar. Ayşe Zeynep’i kalplerinde taşıyacaklarına söz verdiler. Bütün bunlar çok güzel şeyler. Cumhuriyet İlköğretim Okulunu bu yönde kutluyorum. Ama burada bir gerçek daha vardı. Ayşe Zeynep’in sırasına konan çiçekler ve fotoğrafları Bucak’ta sadece Gündem Gazetesi haberini yaptı. Tabiri caiz ise Gündem Gazetesi diğer basın kuruluş ve muhabirlerine gol attı. Gündem Gazetesini kutluyorum.
Haberler acıda olsa tatlı da olsa, güzel de olsa, çirkin de olsa bazıları beğense de beğenmese de gazeteci haberi kamu için yapar. Kamuya servis yapar. Vefat eden Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi için tüm sevenleri elinden geleni yapmış. Okulun kapıları sonuna kadar bu acı günü paylaşmak için Gündem Gazetesi’ndeki arkadaşlarımıza açmış. Güzel bir örnek.
Ekim ayının başında Tüm ulusal televizyon ve gazetelerde Bucak’ta iki böbrek hastası kızı için parçalanan bir annenin bir kızına böbreğini bağışlaması gündem de idi. Çalışmış olduğum ajanslar Atatürk İlköğretim Okulunda okuyan yıllardır böbrek hastası olan küçük Ayşenur Kamış için röportaj istemişti. 6 Ekim günü okulda olan Ayşenur Kamış ile röportaj yapabilmem için o gün izinli olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Erdem’in yerine Şube Müdürü Hamdi Aktürk bakıyordu. Hamdi beyden izin istedim. Atatürk İlköğretim Okuluna gittim. Hamdi bey önce tamam dedi. Arkasından da beni telefon ile arayarak “Halim bey Kaymakam bey sınıfta olsun, okul içinde olsun kesinlikle kamera çekimine izin vermiyor” dedi. Ben dona kalmıştım. Çünkü televizyonlarda yayınlanacak bir haber belki Ayşenur Kamış’a bir böbrek ümidi olabilirdi. Çekimi yapmıştım. Ama görevli arkadaşları zor durumda bırakmamak için yapılan röportajı göndermedim.
Şimdi soruyorum, Ayşenur Kamış ile yapılan röportaj ne devlet, ne okulu nede birilerini rencide edecek bir haberdi. Aksine yıllardır hastalık pençesinde olan küçük bir kıza yardım haberi idi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Aktürk, Kaymakamımız okulda kamera çekiminin yapılmasını istemiyor diyerek izin vermemesi ile Pazartesi günkü okulun sınıfında boy boy fotoğraf çekilmesi arasında ne fark var?. İllaki birileri öldükten sonramı kamera yada fotoğraf çekilmesi gerekiyor. Bu çifte standart değil mi?. Çekim yapılmasını engelleyenler belki de küçük Ayşenur’a bağışlanacak böbreği de engellemiş oldular.  
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı