Reklamı Geç
Advert
Sanayi Sitesi Çöplük Gibi
Halim AKCA

Sanayi Sitesi Çöplük Gibi

Bu içerik 512 kez okundu.

Bucak Sanayi sitesinde yaşayanlar ve gidenler çok iyi bilir.

Bucak sanayi sitesi arası ara bloklar ve yollar hurdalıklar ile dolunca yollar kapanıyor. Sanayi sitesi denetimi, sanayi sitesi kooperatif yönetiminde mi? Kimde bilemiyorum.

Ama bir gerçek var. Buranın yönetimi her kim ve hangi kuruluş ise tam bir vurdumduymazlık içerisinde,

Neden mi?.

Allah aşkına sanayi sitesine gidince çevrenize bir bakın. Sanayi sitesi sitelikten çıkmış hurda araç ve parçalar ile dolu. Çöplük gibi olmuş.  Hal böyle olunca bırak iki aracı, bir araç yoldan geçmekte zorluk çekiyor.

Bütün bunlar yetmiyormuş gibi gelişi güzel hurda parklar, gelişi güzel arızalı yada tamir bekleyen araçlar zevki alem içerisinde bırakıldı mı? Geç geçebilirsen yoldan. Birde Cumhuriyet okulu tabiri ile gelişi güzel park etmiş tır oldu mu?. Yollar ve blok araları trafiğe kapanıyor.

Eee birde yabancı yada yoldan geçen var ise yol kapalı ise yolun açılması için kornaya basıyorsa ya hiç oralı olunmuyor, yada verilen cevap aynı şu el kol hareketleri ile “Ne var ya” “görmüyor musun, kör müsün arızalı. Tamir edilecek”

Peki bu araçlar tamir edilecekse yolun ortasında işi ne?, sanayi sitesinin yolları bu yolu bilerek yada bilmeyerek kapatan esnafların malı mı?. Bunu bu siteden sorumlu yönetime sormak lazım!.

Yoldan geçmeyi değerlendirdik. Birde başka açıdan bakalım.

Yolların kenarına konan hurda araç, gelişi güzel park, birde ucu bucağı gözükmeyen tırların tamiri ve arızalı diğer araçların gelişi güzel parkları nedeniyle yol kapalı olduğu bir anda;

Allah göstermesin düşünün, yine aynı sanayi sitesinde olası bir yaralamalı kazada hayatı dakika ve saniyelere bağlı olan bir kişinin hastaneye ve sağlık kuruluşlarına yetiştirilmesi söz konusu ise, bu çöplükler ve gelişi güzel parklar ve arızalı araçlar yüzünden kapanan yoldan kim sorumlu?. İnsan hayatı çöplüklerden daha mı ucuz?.

Diğer bir açıdan daha düşünecek olursak; sanayi sitesinin bloklar arası araç çöplüğü, hurdalık ve benzerlerinden dolayı görüş açısını kapattığı için hırsızlık vakalarına kucak açmıyor mu?.

Örnekleri çoğaltmaya gerek yok. Kısacası Bucak’ın sanayi sitesi çöplük gibi olmuş. Buradan hangi kurum sorumlu ise mutlaka işini yapmalı. Sanayi sitesini çöplükten kurtarmalı. Gelişi güzel park olsun, arızalı araç olsun, yolun ve ara blokların her dakikasında trafiğe açık hala getirilmelidir.

 

Unutmamak gerekir ki; bu gün gelişi güzel vurdumduymazca tarafınızca kapattığınız yol, bir gün bir başkası tarafından kapatıldığı zaman olası bir kaza anında yaşamınızın dakikalara bağlı olduğunu unutmayın.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı