Advert
Advert
Kestel Köyü Muhtarını tebrik etmek yetersiz kalır
Halim AKCA

Kestel Köyü Muhtarını tebrik etmek yetersiz kalır

Bu içerik 766 kez okundu.

Şüphesiz Bucak ve köyleri son on yılda çok büyük yatırımlar aldı. Hizmetler yapıldı.

Fakat bir gerçek vardı. Bucak’ın Kestel köyü bu 10 yıllık süreç içerisinde ne yazık ki yeterli yatırım alıp almadığı tartışılır. Hatta yatırım yapılmadı desek yanlış olmaz.

30 Mart yerel seçimler ile birlikte Kestel köyünde bir rüzgar esintisi başladı dese te yanlış olmaz.

30 Mart yerel seçimleri ile Kestel Köyü Muhtarlığına seçilen Hasan Durmaz ve ekibi gerçekten azim içerisinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kestel Köyü muhtarlığı ilk olarak belki köyün tarihinde ilk kez Kestel Köyünde sosyal faaliyet olarak Temmuz ayı içerisinde Kestel Köyü Kültür ve Dayanışma Gecesi düzenlendi.

Bence bu dayanışma gecesi bir başlangıç, ileriki yıl ve yıllarda bu daha da geniş kapsamlı bir festivale dönüştürüle bilinir. Başlangıç olması bile başarıya imza atmak demektir.

Daha sonra Kestel Köyüne devlet hizmetleri gelmeye başladı. İçme suyu şebekesi, köy çeşmesi ve bozulan yollar denilirken küçük görülmeyecek hizmetler yapıldı.

Kısacası Kestel Köyünde hizmet atağı başlamış oldu. Belki küçük çaplı eleştiriler gelebilir. Belki denile bilinir. “Ya kardeşim içme suyu yapılıyorsa devlet, yol yapılıyorsa devlet yapılıyor” denile bilir.

Fakat bir gerçeği de unutmamak gerekiyor. Belki hizmetler devletin tarafından yapılabilir. Ama bir gayret var, bir özverili çalışma var, işin takibi var, kısacası işe sahiplenme var. Bütün bu istekler Kestel Köyü Muhtarı Hasan Durmaz ve ekibinin başarısını ön plana çıkmasını göstermektedir.

Kestel Köyü Burdur’un en suyu bol köyü olmasına rağmen yıllarca susuzluk çekti. Yeni şebeke değişimi ile bu sorun çözülecek mi bilemiyorum ama; muhtar Hasan Durmaz ve ekibi mutlaka susuzluk sorunu olması halinde yeni büyük su depolarının yapılması için kesinlikle girişimlerde bulunacaklarına eminim.

Kestel Köyünde içme suyu şebekesi ve daha önceki yıllarda bozulan yollar yıllardan bu tarafa kuma hasret idi. Yolların kumlanması ile yolların yol olduğu ortaya çıktı. Köyün simgesi halindeki köy içme suyu çeşmeleri her mahalleye eşit şekilde verilmesi de aşikar.

Yine Kestel Köyü Muhtarlığının büyük gayreti ile Kestel İlköğretim Okulunun kalorifere kavuşması küçümsenmeyecek çalışmalardır.

Sözün kısası Kestel Köyünde 30 Martta başlayan rüzgarın uzun yıllar süreceğe benziyor. Şimdiye kadar yapılan hizmetler nedeniyle Kestel Köyü Muhtarı Hasan Durmaz’ı ve ekibini tebrik etmek bence yetersiz kalır. Tabi unutmamak gerekiyor ki, bu ekibi destekleyen köy halkı ve resmi kurum amir ve yöneticileri de unutmamak gerekiyor.

 

Umarım yıllardan bu tarafa kaderine terk edilen ve hiç hizmet alamayan Kestel Köyü ileriki yıllarda Kestel Köyü Muhtarı Hasan Durmaz ve ekibinin katkıları ile daha büyük hizmetlere imza atarlar. Uzun yıllar hizmete aç olan Kestel Köyüne hizmeti kazandırırlar.    

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı