Bucak Devlet Hastanesinde başhekim kim olacak
Halim AKCA

Bucak Devlet Hastanesinde başhekim kim olacak

Bu içerik 619 kez okundu.

31 Aralık 2014 tarihi itibarı ile Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından görevi uzatılmayan Op. Dr. Bilal Çelikbaşı’nın hem başhekimlikten hem de Bucak’tan ayrılması Bucak Devlet Hastanesi için bir kayıptır.

Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Op. Dr. Bilal Çelikbaşı’nın başhekimlik görevini uzatmaması şimdi Bucak Devlet Hastanesinde başhekimlik boşluğu oluşturdu.

Mutlaka Bucak Devlet Hastanesinde başhekimlik yapacak değerli doktorlarımız var. Görev verilmesi halinde görevlerini en iyi şekilde fazlası ile yerine getireceklerine tereddütsüz eminim.

Fakat nedense Bucak Devlet Hastanesi Başhekimliğine çok sayıda doktor yanaşmıyor. Baskıcı bir politika nedeniyle herkes yıpranmaktan korkuyor.

Haklılarda, geçmişe baktığımız zaman halen Bucak Devlet Hastanesinde başhekimlik yapmış ve halende görev yapan çok değerli doktorlarımız var. Zamanında başhekimlik yapan ve başarılı olan bu doktorlarımız bir hiç uğruna başhekimlikten alınmadılar mı?. Bir hiç uğruna harcanılan bu başhekimler Bucak sevdalısı oldukları için Bucak’tan ayrılmadılar. Ha hemen şunu da belirtmek istiyorum. Son başhekim Bilal Çelikbaş başhekimlikten ayrılır ayrılmaz Bucak’tan ayrıldı imajı da vermeyelim. Bilal Çelikbaş’ın kadrosu zaten Burdur’da idi. Bucak’ta değil.

Mutlaka Bucak Devlet Hastanesine bir başhekim atanacak. Benim gönlüm Bucak Devlet Hastanesinde halen görev yapan doktorlardan yana, ama biraz zor. Çünkü sütte dili yanan bu değerli başhekimlik yapmış doktorlarımız şimdi yoğurdu üfleyerek yiyorlar.

Bucak Devlet Hastanesinde dönem dönem başhekimlik yapan Lütfi Gökmen, Hasan Özcan, Tuncay Epçeliden ve Kadir Sezgin gibi değerli doktorlarımız var. Hepsinin de başarıları küçümsenemez, hepsi Bucak Devlet Hastanesi için ellerinden gelen her çabayı harcamışlardır. Ayrıca bunlar doktorluk yapmıştır. Politika siyaseti bir tarafa bırakmış insan hayatı için uğraşmış Bucak Devlet Hastanesine ne kazandırabiliriz gayretini göstermişlerdir.

Bence sağlık kurumu politikadan ayrıştırılmış olmalı. Artık Bucak Devlet Hastanesi Başhekimliği yol geçen hanı gibi yapılmamalı. Politika ve baskıcı bir tutum altından ayrışık başla dişle Bucak Devlet Hastanesi bayrağını ve çıtasını yukarıya taşıyabilecek bir başhekim görevlendirilmeli. Babacan birisi olmalı. Hastane personelini bir vücutta toplayabilecek birisi olmalı.

 

Ha, gönlümden geçem isim yada isimler var mı? var. Ama hepsi birbirinden değerli olduğu için isim lanse etmek istemiyorum. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı