Advert
Advert
Elektrik kesintisi uygun saate alınmalı
Halim AKCA

Elektrik kesintisi uygun saate alınmalı

Bu içerik 489 kez okundu.

Burdur genelinde hemen hemen her hafta elektrik kesintilerine alıştık.

Burdur genelinde merkez, ilçeler ve köylerde elektrik kesintilerine alıştık. Önceleri “sürekli elektrik kesintisi olur mu?” diye yakınırken artık elektrik kesintisi doğal hale geldi.

Hele yüklenici firma Akdeniz Elektrik bakım var, şu yapılacak bu yapılacak dediği zaman itiraz etme ve sızlanma hakkımız da ortadan kayboluyor.

Mutlaka kaliteli hizmet için zaman zaman bu çalışmalar yapılacak. Bu kaçınılmaz, ama firma bence sadece kendini düşünmemeli.

Burdur il genelinde ele aldığımız zaman hem sanayi, hem tarım hem de hayvancılık kenti.

Akdeniz Elektrik, bakım nedeniyle elektrik kesintisini sabahın erken saatlerinde yapıyor. Hal böyle olunca tarım ve hayvancılık kesimi hiçe alınıp mağdur ediliyor.  

Elektrik kesintisi sabahın köründe yapıldığı zaman hayvancılık ile uğraşanlar çok mağdur oluyor. Çünkü düşünün 8-9 gibi elektrik kesintisi yaşanması halinde hayvancılık ile uğraşan çiftçi en azından sabahın 4-5’de kalkması gerekiyor. Çünkü ahırda bulunan hayvanları sağıldım yapılacak. Hadi 3-5 sağıldım hayvan olsa neyse 10-15 tane olsa ne yapacak. Bu hayvanlar sadece sağılması yetmediği gibi birde bakım işleri var.

Ayrıca farklı saatlerde yapılan sağımlardan hayvanların huy değiştirme yadırgaması var. Durum böyle olunca verim kaybı da yaşana bilinir.

Belki cebi para dolu olanlar iyi kazananlar bu sorunu jeneratör alarak çözebilir. Ya geneli!,

Bence Akdeniz Elektrik duyarlılık gösterip elektrik kesintilerini bir iki saat öteleyerek yapabilir. Örneğin en azından saat 10:00’da elektrik kesintisi yapması daha uygun olacaktır.

 

Umarız Akdeniz Elektrik önerimizi dikkate alır.     

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı