Advert
Advert
Burdur’un Tanıtım Günleri
Halim AKCA

Burdur’un Tanıtım Günleri

Bu içerik 443 kez okundu.

Burdur, ilçeleri, beldeleri ve köyleri İstanbul Feshane’de tek yürek tek vücut oldu.

19 -22 Mart tarihleri arasında İstanbul Feshane’de yapılan Burdur tanıtım günleri eksiği ve fazlası ile yararlı olduğu, Burdur’un tanıtımına katkıda bulunduğu kanaatindeyim.

18 Mart günü, 18 Mart Şehitleri anma gününde, anlamlı bir günde, Edirnekapı mezarlığında vatan şairi Mehmet Akif’in mezarı başında anma töreni ile başlayan Burdur’un tanıtım günleri görkemli başladı.

Çünkü vatan şairi ve eski Burdur Milletvekili Mehmet Akif Ersoy’un mezarı başında onlarca Burdurlu ve onlarca Burdur’u sevenler ve Mehmet Akif’i sevenler buluştu. Kısacası Burdur buluştu.

19 Mart günü İstanbul’da dünyaca ünlü İstiklal Caddesinde davullu zurnalı kortej yürüyüşü ve hak yememek gerekirse Aziziye Köyünün folklor ekibi, “Cumhuriyeti böyle kazandık” afişi içerisinde Aziziye köylülerinin kağnılı toplu korteje eşlikleri İstiklal Caddesinden geçenlerce büyük alkış topladı, ilgi topladı.

19 Mart günü Feshane’de Burdur’un tanıtım günleri stantları açıldı. Etkinlikler Cuma günü başlayacak olmasına rağmen bir gün önce başta Burdurlular kaynaşım içerisinde bulunurken, İstanbul’da yaşayan Burdurlular ile birlikte İstanbullulara Burdur’un en güzel sosyal kültürel yönlerini ve Burdur’a öz yemeklerin tanıtımı yapıldı.

Cuma günü Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş ile açılış yapıldıktan sonra ayın gün, cumartesi ve Pazar günleri bürokratlar, bakanlar ve milletvekillerinin ziyaretleri ile uç seviyelere ulaştı. Onlarca tv kanalı ve radyo yanı sıra web ve gazete haberlerinde yer aldı.

Burdur her yönü ile Feshane’de tanıtıldı. İlçeler tanıtıma katkı için ellerinden gelen her türlü gayreti gösterdi. Seferber oldu.

 

Eksiği ile fazlası ile Burdur’un tanıtım günlerine katkıda bulunan tüm kişi, kurum ve kuruluşları kutlamak gerek. İleriki yıllarda da devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı