Bucak’ta gıda denetimleri yapılıyor mu?
Halim AKCA

Bucak’ta gıda denetimleri yapılıyor mu?

Bu içerik 382 kez okundu.

Sağlığın başında gıda gelmektedir. Peki gıdalar Bucak’ta yeterince denetleniyor mu?

Bucak her geçen gün artan nüfusuna karşılık çok sayıda iş yeri açılıp kapanmaktadır. Bunların başında da gıda satışı yapan, pastane, bakkal, fırın, gıda ve gıda satışı yapılan yerlerde rutin denetimlerin ne kadar yapıldığı yada ne kadar sıklıkla yapıldığını fazla göremiyoruz.

Örneğin pastanelerde üretilen gıda maddeleri özellikle pasta, börek çörek ve benzeri ürünlerin üzerinde üretim tarihi ve son kullanma tarihi bulunmamakla birlikte. Artan hava sıcaklarına karşılık imal edildiği günden, bitinceye kadar satılmaktadır. Bu ürünün koktuğu, aktığı muamma!. Vatandaş ürünün bayatmış dediği zaman ise “hayır kardeşim daha dün yapılmıştı” derilerek cevap veriliyor.

Kısacası tüketici mağdur.

 

Bence zabıta yaz aylarının da başlaması ile kesinlikle denetimlerini her gün sürdürmeli. Özellikle imalat tarihi belli olmayan yada son kullanma tarihi geçmiş ürünler raflardan bir bir indirilmelidir. Kısacası zabıta denetimi denildi mi ilk akla gelende fırınlar olmamalı. Mutlaka fırınlarda periyodik aralar ile sık sık denetlenmelidir.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yatağan'daki termik santralden 2'nci üzücü haber
Yatağan'daki termik santralden 2'nci üzücü haber
Türkiye genelinde okullarda 360 ton atık pil toplandı
Türkiye genelinde okullarda 360 ton atık pil toplandı