Advert
Advert
Hızlı Tren Bucak'tan geçecek mi?
Halim AKCA

Hızlı Tren Bucak'tan geçecek mi?

Bu içerik 1107 kez okundu.

Yıllardan bu tarafa hayalleri kurulan hızlı tren Bucak’tan geçecek mi?

Evet yıllardın Burdur ve Isparta’nın beklentisi bu idi.

Isparta ile Burdur tren Isparta’dan mı? Yoksa Burdur’dan mı geçsin diye tartışılırken

Herhalde hızlı tren hayallerimiz suya düştü.

Bu konuda, yani hızlı tren projesi Burdur ve Isparta için bir muamma oldu. Politikacılar dışında bu konu ile fazla bilgi sahibi olanda yok.

Yazılan ve çizilenler doğrultusunda anladığımız kadarı ile hızlı tren güzergahı Kayseri-Nevşehir, Nevşehir-Aksaray, Aksaray-Konya, Konya-Seydişehir, Seydişehir-Manavgat, Manavgat-Alanya, Manavgat-Antalya olması kesinleşti.

Peki Burdur ve Bucak uyutuldu mu?

Yıllardan bu tarafa Akdeniz’in atar damarı olan Antalya Burdur, Afyon hattı ile ege, iç Anadolu bölgelerine bağlayan bu yol güzergahından planlanan hızlı tren projesine ne oldu?. Bence suya düştü. Bence siyasiler fazla sahip çıkamadı, bence başka bölgelerin politikacıları daha ağır bastı. Eğer bunu aksi iddia eden var ise o zaman çıkıp halkı bilgilendirmesi ve geniş bir açıklama yapması gerekiyor.

Hala hızlı tren umudumuz var mı?, yok mu bunu Burdurlusu, Ispartalısı, Bucaklısı bilmesi gerekiyor. Bence bu başarısızlık sadece Burdur olarak değil, hızlı tren projesi güzergahı bölgesi her yer için geçerlidir.

Bu konu bir muammaya dönüştüğü için belirsizliğini koruduğu için yanılıyor da olabiliriz. Emin değilim, bilgi ve bilgilendirme eksikliği duyuyorum.

Bu konuyu bilenler, politikacılar var ise en kısa sürede hızlı tren konusunda bir açıklama yapmalıdır. Bucak’tan hızlı tren mi geçecek yoksa yük treni mi?.

 

Artık “tren gelir hoş gelir” sözleri “tren projesi hoş gelir” projesini daha uzun yıllar beklememiz gerektiğini düşünüyorum.!     

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı