Advert
Advert
Kaldırımlar ne zaman temizlenecek
Halim AKCA

Kaldırımlar ne zaman temizlenecek

Bu içerik 490 kez okundu.

Aklımıza yaya dediğimiz zaman akla şüphesiz ilk gelen yaya yolu ve kaldırımlar gelmektedir.

Bucak’ta kaldırımlara baktığımız zaman esnaf dükkanının sattığı her türlü üründen tut, güneş enerjisi ve hatta klima motoruna kadar hepsi kaldırımları işgal ediyor.

Yaklaşık 3-5 ay önce zabıta ekipleri Üçgen kavşakta bir çalışma yapmış iş yeri ikaz edilmiş ve cezası kesilmişti. Maalesef bu uygulama başladığı gibi kaldı. Herkese eşit şekilde yapılmadı.

Şimdi soruyorum,

Kaldırımda güneş enerjisinin işi ne?

Kaldırımda hastanenin klimasının işi ne? Peki bu klima motoruna yolda oynayarak yürürken bir çocuğun parmağı gitse kopsa yada sakat kalsa kim suçlu, kimler suçlu?

Kaldırımda, bavulun, ayakkabının, hırdavat malzemesinin, çanak çömleğin, galeri arabasının, reklamlıkların, cibs kolilerinin beyaz eşyanın ve buna benzer onlarca sayabileceğimiz ürünler kaldırımlarda vitrin olarak mı kullanılıyor?.

Bucak Belediyesi yaklaşık altı aydır uyarıyor. Kaldırımları temizleyelim diye. Fakat altı aydır da hiçbir ilerleme kaydedilmedi, hiçbir çalışma yapılmadı.

 

Zabıta umarız en kısa sürede esnafları uyararak kaldırımları yaya bırakmak için bir çalışma yapar, kaldırımları vitrin olmaktan kurtarır. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı