Advert
Advert
Bucak’ta asayiş,
Halim AKCA

Bucak’ta asayiş,

Bu içerik 443 kez okundu.

İlçemizde son günlerde birkaç tane talihsiz ve üzücü olayların olması akla ilk gelen soru Bucak’ta acaba asayiş zafiyeti mi var sorusunu akla getiriyor.

Bence asayiş zafiyeti ve eksikliği var demek emniyet güçlerine haksızlık olur.

Çünkü Bucak büyüdü, nüfusu her geçen gün artıyor ve artmaya da devam edecek. Bu tür ve buna benzer olaylar olacak. Tek isteğimiz minimum seviyede olması ve hiç olmaması.

Mevsimin yaz ayları olması dolayısı ile caddeler, sokaklar çoluk çocuk insan kaynıyor. Polis tedbirleri biraz arttırması gerekiyor. İnsanların daha kalabalık yaşadığı Cumhuriyet Meydanı, Cumhuriyet Caddesi ve eski adliye binası civarında tedbirler biraz daha artması gerektiğini düşünüyorum. Bu üç nokta çok önemli, kış aylarında ise üniversite yolu ve bölgesi de aynı özelliği taşıyor.

Cumhuriyet Meydanı, Cumhuriyet Caddesi ve eski adliye binası civarlarında nüfusun kalabalık olduğu saatlerde emniyet ekip yada ekiplerinin olması, olası olayları hem caydırıcı hem de anında müdahale için çok iyi olacağı kanaatindeyim.

Tabi tüm bunlar düşünülürken yaz mevsimi dolayısı ile evden çıkan vatandaşların evleri kontrol altında olabilmesi için mahalle arası ekipleri de arttırılmalı.

Şu bir gerçek ki, emniyet teşkilatı her eve, her kişiye bir güvenlik gücü veremeyeceğine göre vatandaşlara da büyük görev ve sorumluluk düşmektedir.

Ayrıca 155 polis hattı ihbarları çok iyi değerlendirmesi, gelen ihbarlara anında müdahale, olası olayları iş işten geçmeden önlemiş olacaktır.

Şimdiden belirtmek istiyorum, bazı muhalefet yapanlar hemen şöyle diyecekler “ya zaten bunlar yapılıyor, sen görmüyor musun” diyecekler.

Evet görüyorum ama istikrar yok. Şimdi soruyorum. Geçen Çarşamba akşamı işlenen cinayet olayında üçgen kavşakta bir polis otosu ve ekibi olmuş olsa idi belki hunharca katledilen iki can bu gün yaşıyor olabilir, üç aile onlarca kişi bu acıyı yaşıyor olmayabilirdi.

Eski adliye binası önü Süleyman Demirel Bulvarı boyunca motosiklet, yarış motoru,  egzozu açık araçlar yarış pisti gibi kullanmaz, rahatsız edici sesi çıkaramazlar.

Bucak’ta emniyet güçleri alacakları yada aldıkları tedbirlere biraz daha ek takviyeler yapmaları halinde ilçemizde asayişin daha iyi olacağı ümidindeyim.

 

Bütün bunları dile getirirken haksızlık yapmamak gerekir ki, Bucak artık bir köy, belde değil 40 bini aşan nüfusu ve yoğun göç alan bir ilçe olarak ,başta Burdur Valiliği, Burdur Emniyet Müdürlüğü ve siyasiler de görevini yapmalı. Olası olumsuz olaylar karşısında Bucak Emniyet Müdürlüğünü kurbanlık koyun konumuna düşürmemek için yeterli personel ve araç gereç takviyesini de artık esirgememeli.         

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı