ÜST GEÇİTLER RAFA MI KALKTI?
Halim AKCA

ÜST GEÇİTLER RAFA MI KALKTI?

Bu içerik 1107 kez okundu.

Antalya Burdur karayolunda Bucak ilçesi kahveler ve sanayi kavşakları arasında karayollarınca sıcak asfalt çalışmaları sürüyor.

Karayolları tarafından yapılan sıcak asfalt çalışmalarında bence gözden kaçan bir şey var. Bence yapılmayan bir şey var.

Bir önceki belediye başkanı Sayın Ramazan Ayaz ve dönemin milletvekili sayın Bayram Özçelik ve yine dönemin Ak parti Milletvekili Hami Yıldırım dönemlerinde Bucak Kahveler ve Sanayi Kavşaklarına modern şekilde alt yada üst geçit yapılacağı haberini defalarca söylediler bizlerde defalarca yazdık çizdik.

Kahveler ve Sanayi kavşakları ilçe merkezine giriş için çok önemli kilit noktaları. Buralara yapılacak üst yada alt geçitli kavşak trafik akışını hem rahatlatacak hem de bu kavşaklarda meydana gelen ölümlü ve yaralamalı kazaların önüne geçecekti.

Antalya Burdur karayolu Bucak ilçesinin sanayi kavşağı ve kahveler kavşağı bölgesinde yapılan sıcak asfalt çalışmaları gösteriyor ki üst yada alt geçitli kavşağın rafa kaldırıldığını işaret ediyor gibi!.

SİHİRLİ EL Mİ VAR?

Yaklaşık 7-8 yıldır Bucak’ta sanayi kavşağı ve kahveler döner kavşaklarına alt yada üst geçitli kavşak yapılacağı siyasiler tarafından dönemin siyasetçileri ve belediye başkanları tarafından söylendi. Ama bir türlü bu iki önemli kavşak  noktası çeşitli bahaneler ile bir türlü hayata geçirilemedi.

Memleket meselesi haline gelen bu kavşakların yapılması akla hemen acaba kavşakların yapımını engelleyen bir sihirli el mi var? Sorusu akla geliyor.

PROJELER İLE OYALAMAYIN

Yukarıda da bahsettiğim gibi Kahveler ve sanayi kavşakları Ak Parti Hükümetinin en güçlü dönemlerinde Burdur Ak Parti Milletvekili sayın Bayram Özçelik ve Ak Parti’den Milletvekili seçilen ve Ak Parti Hükümeti döneminde milletvekilliği yapan sayın Hami Yıldırım Sanayi ve Kahveler kavşaklarına kesinlikle üst geçitli kavşak yapılacağını defalarca açıklamışlardı.

Yine Ak Parti Döneminde Ak Parti’den Belediye Başkanı seçilen sayın Ramazan Ayaz Süleyman Demirel Bulvarında sıcak asfalt çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz Kahveler ve Sanayi kavşaklarına üst geçit yapılacağı müjdesini vermiş hatta ihalesi yapıldığını söylemişti.

Yine mevcut belediye başkanı sayın Süleyman Mutlu Kahveler ve Sanayi kavşaklarına üst geçit yapılacağı müjdesini vermiş ama bir türlü siyasetçilerin Kahveler ve Sanayi kavşaklarının yapımını hayata geçirememişlerdir.

Hem Hükümet adına milletvekilleri hem de ilçe bazında belediye başkanları Kahveler ve Sanayi kavşakları yapılacak sözünü vermelerine rağmen; Sanayi ve Kahveler kavşakları ne zaman yapılacak diye bir soru sorulduğu zaman tüm siyasetçilerin ağzında bir söz çıkıyor. O sözde proje,  proje, bahaneler hep projelere takılıyor!, Nato boru hattı bahane edilerek ne zaman bir soru sorulsa 7-8 yıldır “Daha önceki proje olmadı yeni bir proje hazırlanıyor” deniliyor. 7-8 yıldır ne bitmez projeler üretildi, ne hayal projeler üretildi bilinmiyor.

Artık Bucak halkı bence projeler ile uyutulmamalı, bitmeyen projeler artık gündeme getirilmemeli, artık oyalayıcı laflar bir tarafa bırakılmalı, bu her iki kavşaka üst geçit yapılacak mı, yapılmayacak mı? Bunu net cevap verilmelidir. Yada çıkıp dobra dobra bu kavşak yada kavşaklarda sihirli eli aşamıyoruz denilmelidir.

Yada, Burdur Ak Parti milletvekili sayın Reşat Petek, MHP milletvekili Alparslan Dursun ve Bucak Belediye Başkanı sayın Süleyman Mutlu ellerini taşın altına koyarak yılan hikayesine dönen Kahveler ve Sanayi kavşakları için üst geçit çalışmasına noktayı koymalılar ve yaklaşık üç yıldır Antalya yönünden Antalya Burdur karayoluna çıkan kavşak olmadığı için önü kapalı olan Turba yolunu hayata geçirmelidirler.

Artık tüm siyasetçiler yeni bir proje açıklamasını bir tarafa bırakıp kavşaklar şu tarihte yapılacak diyebilmelerini bekliyoruz.      

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı