Reklam mı?, gerçek mi?
Halim AKCA

Reklam mı?, gerçek mi?

Bu içerik 537 kez okundu.

Özellikle baştan belirtmek istiyorum ki, bu gün verebileceğimiz bir ünite kan hayat kurtardığı gibi, bir gün bir ünite kanın da bizim hayatımızı kurtaracağını unutulmaması gerektiğini vurgulamak istiyorum.

Bucak’ta hemen hemen her gün hatta günde birkaç defa özel hastane tarafından Bucak Belediyesi hoparlöründen kan anonsları yapılmakta. Bucak Belediye hoparlörünü özel bir radyo fm gibi kullanan özel hastanenin aradığı kan reklam boyutunda mı yoksa gerçekten mi ihtiyaç bilemiyoruz.

Yalnız bir gerçek var Bucak Belediye hoparlöründen hemen hemen her gün verilen kan anonsları, çok acil durumlarda kan ihtiyaçları için bir olumsuzluk ve tehlike boyutuna getiriyor. Neden mi?. Bakınız, eskiden bir kan anonsu verilse herkes o kan anonsunu pür dikkat dinler kan grubu tutanlar kan vermek için koşa koşa seve seve giderlerdi. Bu gün baktığımız zaman ise her gün verilen kan anonsları nedeniyle artık halk biraz esnetti. Çünkü verilen kan anonsu inandırıcılığı düştüğü için çoğumuz umursamıyoruz bile!

Her gün burgur pilavı gibi ısıtılıp, ısıtılırcasına yapılan kan anonsları (ne kadar ihtiyaç bilemiyoruz) yüzünden gerçekten ihtiyaç halinde bir gün sıkıntı haline gelebilir.

Burdur Sağlık Müdürlüğü umarız bu konuyu değerlendirecektir. Bence reklam amaçlı mı?, yoksa gerçek ihtiyaç mı bilemiyoruz ama bu sıklıkta, gelişi güzel verilen kan anonsları faydadan çok zararı olacaktır. Çünkü halkın duyarlılığı kaybedilmesi durumunda ileriki günlerde ciddi boyutta bir kan ihtiyacı halinde belediye hoparlöründen yapılan kan anonsları kulağa yatkın olduğu için ilgi azalacaktır.

 

Yukarıda da yazdığım gibi biz halk olarak duyarlılığımızı yine de kaybetmeyelim. Belki bu gün hemen hemen her gün belediye hoparlöründen kan ilanı verilse de verilmese de bir gün o verdiğimiz bir ünite kanın bir hayat kurtaracağını, ileriki günlerde de bir ünite kanın bizim hayatımızın kurtaracağını unutmayalım.    

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı