Belediye Ayrımcılık Yapıyor
Halim AKCA

Belediye Ayrımcılık Yapıyor

Bu içerik 637 kez okundu.

İlçemizde her yıl temmuz aylarında başlayan turfanda melli inciri satışı hemen hemen ilçenin her yerinde yapılmakta.

Bu satışların büyük bir bölümü de Kaymakamlık Parkı kaldırımında yapılmakta. Her yıl Kaymakamlık parkında incir ile başlayan satışlar nerede ise köy pazarına dönüşmüştü. Köylü üreticiler bahçesinden kopardığı biberi, domatesi, üzümü, kavunu burada tazecik tüketiciye sunuyorlardı.

Nedense bu yıl tıpkı kapalı pazarda dışlanan köylü üreticisi Bucak Belediyesi zabıtası tarafından Kaymakamlık Parkında ta kırmızı kart gördü. Kaymakamlık Parkında zabıta sadece incir satıcılarına müsaade etmesi köylü üreticiler tarafından tepkiler alıyor.

Gazetemizi arayarak Kaymakamlık parkındaki satışlar hakkında sitemde bulunan bir köylü üreticisi “Kaymakamlık Parkında neden sadece incir üreticisine müsaade ediliyor da diğer domates satan, kavun satan, biber satan daha doğrusu köylü tarlasından dalından kopardığı tazecik ürünleri, meyveleri neden satamıyor?, neden bu yıl belediyenin böyle bir uygulamasına girdiğini soruyor”

Doğru söze bir şey söylemek çok zor!. Halk olarak ağzımız açıldı mı organik ürünleri tercih ederiz. Bence Kaymakamlık Parkında köylü üreticisi dışlanmıştır. Madem ki ya hepsini yasaklayacaksın yada kontrollü şekilde ticari mavnacılık yapanlar hariç tüm köylünün tarlasından getirdiği ürünün satışına izin vereceksin.

Belediyenin hedefi kapalı pazardaki manavcı esnafını koruyacaksa bu doğul bir şey, Bucak Belediyesi önünde Cumhuriyet Meydanında tezgah açan yabancılara da müsaade etmeyerek Bucak esnafını koruyacaksın. Hatta üstüne üstelik birde belediyeden hoparlörler ile ilanlar ederek Bucak esnafını yok saymayacaksın!

 

Kısacası Bucak Belediyesi adıl olması gerekiyor. Kaymakamlık Parkında nasıl incir üreticisine satış izni veriyorsa, köyden gelen köylü üreticiye de diğer ürünleri için satış izni vermesi gerekiyor. Eğer bu şekilde satışlar sürmesi halinde bunun adı “AYRIMCILIKTIR”  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı