Dökülen Asfalt 4 Günde Bozuldu
Halim AKCA

Dökülen Asfalt 4 Günde Bozuldu

Bu içerik 623 kez okundu.

Kestel yoluna dökülen asfalt 4 günde bozulurken dün bozuk yerlere yama yapıldı

Asfaltlama çalışmalarına yaklaşık iki ay önce başlanılan ve yine yaklaşık 2 kilometre uzunluğu bulunan  Bucak çıkışından başlayarak Aladağ burnuna kadar Kestel yoluna dökülen asfaltın çoğu yeri 4 günde bozuldu.

Bayram öncesi 20 Eylülde asfaltlama çalışması süren yolun bölüm bölüm aralıklar ile dökülen asfaltın özellikle Aladağ burunu bölgesinde yol trafiğe açıldıktan sonra 24 eylül tarihinde yeni dökülen asfaltın yol ortalarında yaklaşık 5 santime kadar çok sayıda çukurluklar oluştu.

2 kilometrelik yolun iki ay asfaltlama çalışması sürmesi ve arkasından yeni asfaltlanan yolda 4 gün içerisinde çukurluklar oluşması asfaltın kalitesini ortaya çıkardı.

Şimdi soruyorum,

En az 8-10 köyün ulaşımını sağlayan ve uzunluğu yaklaşık 2 kilometre civarında olan Kestel yolunda asfaltlama süresi yaklaşık 2 ay çalışma normal mi?,

Yolun bazı bölümlerine tesviye çalışmaları yapıldıktan sonra asfalt zifti döküldükten sonra bırakıldı. Yol hala bitirilmedi. Acaba asfalt malzemesi mi bitti, yoksa bu yol bitirilmek istenmiyor mu?.

Asfalta hazırlanan yerler tekrar bozuldu çukurlar oluştu. Bozulan bu yerler tekrar malzeme dökülerek sıkıştırılıp asfalt zifti dökülecek mi? Yoksa direk asfalt mucuru mu dökülecek?

Yaklaşık 2 aydır yol çalışması yapılan ve sıkıştırılan bu yol nasıl oluyor da yapılmadan, tamamlanmadan çukurluklar oluşuyor ve bayram tatili sonrası sanki ayıp örter gibi ilk mesai bitim günü yama yapılıyor. Yapılan bu yamalar ilk yağmurlar ile kalkacağı için, bu yola yazık değil mi; masrafa yazık değil mi?,

Çok şey yazmak istiyorum, ama değmez

Tek temennim bu yolu yaptıran yöneticiler bu yolu yapanlara sadece şu soruyu sormalarını istiyorum. “Kardeşim yaklaşık 2 aydır yapmaya çalıştığınız bu yolda asfaltlama yaptığınız asfalt nasıl oluyor da 4 günde bozuluyor? Çukurlar oluşuyor” diye sormalarını isterim.

 

Ayrıca yine yöneticilerin yeni asfaltlanan ve çukurlaşan yerleri yama ile değil, asfalt malzemesi dökülerek sıkıştırıp çukurlaşarak bozulan bölgelerin ve bozuk olan asfaltın kalıcı olarak düzelttirilmesini beklerim.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı