OĞUZHAN SPOR KURTARILMALI
Halim AKCA

OĞUZHAN SPOR KURTARILMALI

Bu içerik 651 kez okundu.
Bucak hızla gelişen büyüyen ve sanayileşen bir ilçe. Bir toplumda oturduğumuz zaman, bir masada konuşurken, hele bir yabancının yanında konuşurken Bucak’ı öve, öve bitiremeyiz. Çok doğru, gerçek bir olay. Tıpkı baştaki satırı ağzımızdan düşürmeyiz.
Bucak bir tek şeyi hariç ne kadar övünsek az, ne kadar gurur ile anlatsak az olur. Bütün bunlara canı gönülden katılıyorum. Bir tek şey hariç dedim. Buda Bucak ve Bucaklı olarak bir tek Oğuzhan Spora sahip çıkamadık.
Geçen Hafta Şehir Stadyumunda Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor ile Aydın Sporun BAL 8. Grup son karşılaşması vardı. Aydın Spor kazansa Üçüncü Lige yükselecek. Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor ise kazansa da kaybetse de amatör lige düşecekti. Oğuzhap Spor amatör lige düşmesine rağmen onlarca Bucaklı seyirci vardı. Gurur duymadım desem yalan olmazdı. Ama sadece içimi acıtan burkulduğum bir şey vardı o da Bucak’ın Oğuzhan Spora sahip çıkmaması. Eskiden Oğuzhan Spor şampiyonluklar için oynar, Bucak’ta kendini hissetirirdi. Ya şimdi herkes unutmuş, sporu seven, iş adamı, yöneticileri, unutmuş sahiplenen yok. Sahiplenenlerde işte durumu belli küme düşürecek kadar sahiplenmişler.
Çok değil şöyle 8-10 yıl önceye baktığımız için ata sporu güreş için güreş müsabakaları düzenlenir, bir yerlere hayır toplamak için güreşler yapılırdı. Demek ki bunların hepsi o zaman gösteriş imiş, bazı kişiler kendilerini ön planlara taşıyabilmek için güreşi bahene etmişler. Bucak yaklaşık 40 bin nüfuslu bir ilçe bir Oğuzhan Spora sahip çıkılamıyorsa kimse spordan falan bahsetmesin.
Peki ne ve neler yapılabilir. Oğuzhan Spor mutlaka ve mutlaka kurtarılmalı. Bucak’ın takımı hak ettiği yerde olmalı. İş adamları olsun, yardımseverler olsun, belediye olsun herkes elini taşın altına sokup Oğuzhan Spora sahip çıkmalı. Gerekirse Oğuzhan Spora gelir sağlayacak, finans yaratacak kaynaklar bulunmalı.
Oğuzhan Spor’a yeni oyuncularla birlikte gençlere alt yapıya çok önem verilmeli. Eğer Bucak ile övünecek isek spor takımı ile de övünmeliyiz.  
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı