Toki Evleri kavşağına alt geçit yapılmalı
Halim AKCA

Toki Evleri kavşağına alt geçit yapılmalı

Bu içerik 715 kez okundu.

Dün gece Antalya Burdur karayolu Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu yakınlarında meydana gelen kazada hayatının baharında ilçemize okumak için gelen üniversite öğrencisi genç kız trafik kazasında karşıdan karşıya geçmek isterken feci şekilde can verdi.

Yıllardır yazdık çizdik. Bucak’ta sanayi ve kahveler döner kavşakları için alt geçit, üst geçit yapılsın diye. Nedense nato hattı ve diğer sudan bahaneler yüzünden yıllarca sürüncemede kaldı. Bu kavşaklarda can kaybı oldu, yaralamalı ve maddi hasarlı kazalar oldu.

Bir dönem her iki kavşak için ihalesi yapıldı bile denildi. Hatta kavşakın yapımı için dubalar ile yol bile ayrılmıştı. Sihirli bir el dokundu ki, bu dubalar ertesi gün yerinden sökülerek kaldırıldı.

Geçen ay Burdur Ak Parti Milletvekili Reşat Petek  Kahveler ve sanayi kavşaklarında basına açıklamada bulundu ve Toki’den başlayarak Organize sanayi yakınlarına kadar Antalya Burdur yolunun üst geçit ile verileceği müjdesini verdi.

Kesinlikle milletvekili sayın Reşat Petek’in açıklamalarına bir sözüm yok. Geçmiş dönemlerde yine aynı yerlerde geçmiş milletvekillerinin ve belediye başkanları çok açıklamalar yapmış, yol için müjdeler vermişlerdi. Ama bu müjdeler hep haberlerde kaldı. Umarız sayın Petek’in açıklaması son olur. Bu yol dediği gibi 2016 yılı içerisinde ihalesi verilir. İnşallah sudan bahaneler ile üst geçit yapılır ki, başka üniversite öğrencisi, başka bir yayanın canı daha gitmez. Bu son olur.

Toki Evleri kavşağına alt geçit yapılmalı

Üst geçitin ne zaman hayata geçirileceğini bilemiyorum. Ama benim kanaatim acil olarak başka yayaların canı gitmeden, başka üniversite öğrencileri çarpılmadan Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarından Antalya Burdur karayoluna çıkan döner kavşak acil olarak alt geçit yapılarak hem yaya geçit hem de trafik akışı rahatlatılmalı. Çünkü bu kavşak Tokilerde yaşayanlar, üniversite öğrencileri ve çalışanlar için can pazarı kavşağından çıkarılmalıdır.

 

Sözün kısası üst geçit ne zaman yapılacak bilemiyorum. Ama akan kanların durması için acilen özellikle toki evlerinde oturanlar, bu evlerde kalan yüzlerce öğrenciler için Toki kavşağına mutlaka alt geçit yapılmalı.    

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı