Hız Butonu konulmalı
Halim AKCA

Hız Butonu konulmalı

Bu içerik 1048 kez okundu.

Bucak Belediyesi bu yıl ve geçen yıllarda sıcak asfalt çalışması yaptığı yollar mükemmelin üzerinde oldu.

Sıcak asfalt çalışması yapılan yollar pürüzsüz çok mükemmel olurken, aynı eş değerde yaya kaldırımları da standartların üzerinde yapıldı. Yeni yapılan yaya kaldırımlarının hemen hemen hepsinde fiziki ve görme özürlülerimiz içinde belirleyici parkelerin döşenmesi kusursuz oldu.

Ne yazık ki Bucak Belediyesi tarafından kusursuz yapılan sıcak asfalt yollar bilinçsiz ve dikkatsiz sürücüler için yarış pistine dönmesi tehlike boyutunu her geçen gün arttırıyor.

Örneğin Turgut Reis Caddesi ile Fatih Caddesi kesitinde bulunan dörtyol’da dört yönde de mükemmel bir yolun olması sürücülerin dikkatsizliği nedeniyle her gün birkaç tane kaza tehlikesi ve yaya kaza tehlikesi görülüyor. İleriki günlerde bu kavşakta yaşanabilecek bir kaza sonucu yaralamalı ve ölümlü bir olay yaşanmadan, bu kavşağın yolun dört tarafına da hız butonları konularak riski azaltmak gerekiyor.

 

Turgut Reis Caddesi ve Fatih Caddesi kesitindeki kavşağın trafik yoğunluğu oldukça yüksek olması, yoğun yerleşim yerinden dolayı yaya trafiğinin de fazla olduğu için hız butonu gerektiği görülmektedir. Umarım en yıkın sürede Bucak Belediyesinin yetkili birimleri çalışma yapacaklarını düşünüyorum. 

 

ÖNEMLİ NOT: VERSİYON DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIĞIMIZ İÇİN TÜM YAZILARIMIZIN OKUNMA ORANI ÇOK DÜŞÜK GÖRÜLMEKTEDİR. OKUNMA SAYAÇLARI SIFIRLANMIŞTIR

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Yılbaşı hindileri satışta
Yılbaşı hindileri satışta