Advert
Advert
Suçu kendimizde arayalım
Halim AKCA

Suçu kendimizde arayalım

Bu içerik 2187 kez okundu.

Dün bilindiği gibi Bucak’a yoğun kar yağışı oldu. Böyle bir kar yağışı uzun zamandan bu tarafa olmuyordu. İyide oldu.

Peki dünden beri konuşulanlar ne? Sokakta nerede ise 10 kişiden 5’i yoğun kar yağışı dolayısı ile temizlenmeyen cadde ve sokaklardan bahsediliyor, eleştirilerle işte Bucak Belediyesi nerede, sınıfta kaldı, hazırlıksız yakalandı ve benzeri bir sürü sözler.

Bence Bucak Belediyesi kar temizleme çalışmalarında üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. Peki biz?, biz yapıyor muyuz?.

Bence hatayı bizler kendimizde arayalım.

Dünden bu tarafa takip ediyorum. Bucak Belediyesi kar temizleme çalışmaları yapmaya çalışıyor ama yapamıyor! Neden mi?

Süleyman Demirel Bulvarına bakın, Cumhuriyet Caddesine bakın, okullar Caddesine ve Ersan Özay Caddelerine bakın. Evet yolların yüzde 70’i hala kar temizlenememiş. Nedeni ise park halindeki araçlar. Park halindeki araçlar kar temizleme çalışmalarından dolayı nerede ise yarıya kadar karla gömülmüş, sahibi nerede?.

Bence keyfiyet uygulanıyor, bence vurdum duymazlık var,

İşte hem polis, hem Belediyenin trafik ekibi burada sınıfta kalmıştır.

Bucak Belediyesinin iş makineleri park halindeki araçlar yüzünden kar temizleme çalışmalarını nerede yüzde 50 kapasite ile yapıyor. Çaresizlikten kaldırımlar kapalı, yaya mecbur iş makinelerinin temizlediği yoldan gediyor. Ne yapsın mecbur.

Bence Bucak Belediyesi Bucak Emniyet Müdürlüğü ile iş birliği yapıp park halindeki araçları kaldıracak. Anonslar yapacak, eğer sahibi yok ise hem cezasını hem de çekiciye koyup parka kaldırmalı ki ondan sonra kar temizleme çalışmalarına başlamalı.

Kar yağışının üzerinden nerede ise bir gün geçti, kaldırımlar yürünmez halde, caddelerin karı park halindeki araçlar yüzünden zoru zoruna tek şerit temizlenmiş hal böyle olunca yoldan geçmek işkence oluyor.

Yine park halindeki araçlar yüzünden kenar kısımlarda kalan kalın kar kütleleri yüzünden eriyen kar suları yolları kaplıyor. Yayayı hem yerden hem de yoldan geçen araçların lastiklerinden sıçrayan sular ıslatıyor.

Çözüm basit, Bucak Belediyesi ve Bucak Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri önce park halindeki araçları bi kaldırsın, sonra Bucak belediyesi ana caddeleri nasıl temizliyor bi bak!. Ha böyle olunca belediye ana caddeleri temizleyemedi ki kaldırımlara baksın.

Park halindeki araçları çekmek çok basit. Anonsun yap, gerekirse cezanı ve çekiciye tak yerinden kaldır. Bak bakalım park halinde araç bulabilecekmişsin.

Bence asıl sınıfta kalanlar bunlar, asıl hazırlıklı olup ta hazırlıksız yakalanalar onlar, bence konuşulması gerekenler bunlar.

Diyeceksiniz kardeşim ana caddeleri bir tarafa bırakın ara cadde ve sokaklar hala tıklım tıklım kar.

Haklısınız, evet ara cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışması tam yapılamadı. Çünkü Bucak Belediyesi yukarıda bahsettiğim olumsuzluklar yüzünden ana caddelerden kurulamadı. Ama bunlarda bahane değil. 24 saat olmuş hala kapalı yollar temizlenmemiş kaldırımlar var.

Umarız Bucak Belediyesi önümüzdeki günlerde ve gelecek kışlarda böyle olumsuz hava koşulları karşısında daha tedbirli olur, daha yeterli araç gerece sahip olur. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı