Reklamı Geç
Advert
CHP’nin Vaatlerine Gülmek
Halim AKCA

CHP’nin Vaatlerine Gülmek

Bu içerik 442 kez okundu.
Her ne kadar memleket güllük gülistanlık gösteriliyorsa da şüphesiz her kesim maddi sıkıntı içinde yaşıyor. Tabi ki bir eli balda bir eli yağda yaşayanlarda yok değil. Esnafa baktığımız zaman sıkıntılı, iş adamına baktığımız zaman sıkıntılı, memura baktığımız zaman sıkıntılı, emekliye baktığımız zaman sıkıntılı. Belirli kesimler hariç her kesim sıkıntılı.
Televizyonlara baktığımız zaman Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçtaroğlu, işsize yardım yapacağını, işsiz olan her ailenin bir ferdini sigortalı ve askeri ücretten para ödeyeceğini söylüyor, İşçiye baktığımız zaman alın terinin karşılığını alacaksın diyor, emekli baktığın zaman milli gelirden para ödeyeceğini söylüyor. Oldukça çok ciddi boyutta sözler. Sayın Kılıçtaroğlu eğer iktidara gelmesi halinde her kesimin sıkıntısına çare olacağını açık açık söylüyor. Sakın yanlış anlaşılmasın Cumhuriyet Halk Partisini savunan bir kişi değilim. Amma bu sözler çok ciddi sözler. Bence denemek lazım. Çünkü aşsıza aş, işsize iş, dar gelirliye destek. Kaybedecek neyimiz var ki. Eğer sözünde durmazsa da gelecek seçimde sandıktan çıkamaz.
Zaten halkın büyük bir bölümü zor durumda değil mi?, çoğumuz sefalet içerisinde yaşamımı yor muyuz?, esnaf rafından sattığını tekrar rafına koyabiliyor mu?,
İşte Türk halkı bundan kaybediyor. Avrupa ya, Amerika’ya baktığımız zaman, Avrupa ülkelerinde seçimlerde bir bakıyorsunuz sağ parti bir bakıyorsunuz sol parti iktidara geliyor. Halk siyasetçilik yapmıyor. Siyasetçi tutmuyor, çalışan hükümete oy veriyor, çalışmazsa öbür seçimde hemen iktidardan indiriyor. Bakın Amerika’ya Obama gerçeği, bu ülkede demokrasi den söz edilse de siyah beyaz kavgaları sürüyordu. Ne oldu esmer olan Obama’yı başkan seçtiler. İşte Türkiye’de böyle olmalı. Çalışana vize verilmeli, çalışmayanı, kendi kasasını düşünenlere sandıkta cevabını vermeli. Amma bu Türkiye’de olmaz. Çünkü Türkiye’de dededen toruna giden siyasetçilik yüzünden daha çok şeylere mahkumuz, daha çok şeyleri görürüz.
CHP Lideri Kılıçtaroğlunu savunduğum için falan değil, Sayın Kılıçtaroğlu iş vereceğim diyor, aş vereceğim diyor, emekliyi, işçiyi, memuru memnun edeceğim diyor, çiftçiyi memnun edeceğim diyor ama hepimiz alay eder gibi gülüyoruz. Çünkü neden mi? Kendimizi düşünmediğimiz için, deden toruna siyasetçi olduğumuz için. CHP’nin vaatlerine gülerken ağalanacak durumda olduğumuzu unutuyoruz.  
Ya sonra seçimler bitiyor, bazı taşlar yerine oturuyor. Bazılarımız siyaset yapıyoruz. Tıpkı dulluklarda olduğu gibi. Ya işte falanca olmadı. İşim bozuk, ekonomi iyi gitmiyor ve sayire, ve sayire. Peki sana söz verenlere bir kulak açsaydın ya. Ne kaybederdin?, zaten canın yanmıyor mu?, Şapkayı kafadan çıkarıp koyup, şöyle bir düşünmek lazım. Taktir tabi ki tüm seçmenlere Tüm halkımıza ait.
Türkiye’de bir gerçek var bir milletvekili önce kendisini, sonra partisini, daha sonra ülkesini düşünüyor.
Ya vatandaş nasıl düşünüyor, önce seçeceği milletvekilini, sonra partisini daha sonra kendisini. İşte vatandaş en son kendisini düşündüğü sürece kaybetmeye mahkumdur.
Halbu ki vatandaş önce kendisini düşünse, kendi ekonomik yapısını, sağlığını, ticaretini düşünse sağlam bir temel, arkasından da ülkesini düşünse, rahat ve refah bir ortamda demokrasi çatısı altında yaşamayı, daha sonrada particilik yapmayıp çalışana vize verip, çalışmayanı sandığa gömse bak bu ülke nasıl kalkınıyor.
Amma benim bu son yazdığım satırları yapmak mümkün değil, aya çıkmak gibi bir şey. Çünkü bunları yapmak için seçmenimiz parti fanatikliğini bırakıp, particiliği bırakıp, siyasetten rent alacaklar haricindekiler işine, aşına bakmalı. Önce kendisini sonra ülkesini düşünmeli. Neden mi?. Eğer kişilerin ekonomik durumu iyi olması halinde işleri güçleri iyi olması halinde devlete vergisini öder, sorumluluklarını yerine getirir zaten ülkesi de istikrarlı şekilde büyümeye ve ilerlemeye devam eder.
12 Haziranda taktir yine Türk Halkının, kime oy verirse versin saygı göstermek zorundayız. Ama iş işten geçtikten sonrada hiç acizleşmememiz lazım.    
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı