Bucak’ın Mobesesi ne oldu
Halim AKCA

Bucak’ın Mobesesi ne oldu

Bu içerik 523 kez okundu.
Bucak büyük bir ilçe her geçen gün yeni doğmuş bir çocuk gibi büyüyor. Bu büyümenin etkisi ile de ilçe bazında her türlü hizmet oranı da büyümesi gerektiği yerde ya düşüyor ya geriliyor.
Yaklaşık bir yıldan bu tarafa Bucak’a mobese kurulması için haberler yapıyoruz. Yaklaşık birkaç ay öncesine kadar mobesinin ödeneğinin ayrıldığını, hatta ihalesinin yapıldığını duymuştuk. Amma hiçbir gelişme olmadı. Ortalıkta ne mobese var ne yapılan ihalenin meyvesini bırak çiçekleri var. Bazı duyumlar aldım belki doğru olmayabilir, eğer ben yanılıyorsam ilçemizin kaymakamı, belediye başkanı ve emniyet müdürü birisi çıkar açıklarsa hep birlikte öğreniriz. Almış olduğum duyumumda Bucak mobese projesine ayrılan ödeneğin başka bir yere kaydırıldığı iddia ediliyor. Ne derece doğru ne derece yanlış bilemiyorum. Umarım böyle bir şey yoktur. Olması da mümkün değil. Çünkü yıl ve aylardır beklenen ha bu gün ha yarın, ödenek ayrıldı, ihalesi yapıldı derken böyle bir olumsuz olayın yaşanması yönetici bazında olanlar için hayal kırıklığı yaratır.
Artık nerede ise köylerde bile mobese bulunuyor, en azından köylerin giriş çıkışları bile kontrol ediliyor. Ya Bucak’ta Fabrikalar soyuldu bulunamadı, iş yerlerine girildi zanlılar bulunamadı, evlere girildi suçlular bulunamadı, evinde hırsız adamı vurdu zanlısı tespit edilemedi, hatta mevki sahibi kişinin evine girildi hırsızlık yapıldı bulundu mu, bulunmadı mı bilemiyoruz?,
Burada polisi suçlamak istemiyorum. Çünkü her eve, her iş yerine bir polis memuru dikme imkanımız olmadığı için topu polise atmak çok yanlış olur. Amma can ve mal güvenliği açısından büyük fayda sağlayacak olan mobese sistemine sahip çıkamayanlara da sözüm yok değil.
Eğer inşallah duyumum ve iddia yanlıştır, mobese ödeneğini başka yere kaydırıldı ise mutlaka sorumlu olan kişilerden birisi çıkıp açıklamak ve halkı bilgilendirmek zorundadır.
Bucakta yıllardan bu tarafa çiklet gibi ağza alınan şeylerden birisi arıtma tesisi, mobese ve doğalgazdır. Bakalım hangisi önce yapılacak. Çok merak ediyorum. Yılan hikâyesinin bile bir sonu var ama bu hizmetlerin bir sonu yok.   
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı