Bucak’ın 8’de 1’i sandığa gitmedi
Halim AKCA

Bucak’ın 8’de 1’i sandığa gitmedi

Bu içerik 371 kez okundu.

31 Mart günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri yapıldı. Demokrasiye sahip çıkan, sandığa giderek oyunu kullanan, ülkenin geleceğine ve demokrasiye sahip çıkan Bucak’ta kayıtlı 31 bin 312 seçmenden 27 bin 155 seçmene önce hangi siyasi partiye oy verirse versin teşekkür etmek gerekiyor.

31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde seçme ve seçilme hakkı bulunan ve sandığa gitmeyen 4 bin 157 kişiye ise sözüm yok. Çünkü mazereti olanlara, yaşlı, hasta, yada onlara bakanlara, zorunlu şehir dışında bulunan, buna benzer mazereti olanlar haricindekiler, bu ülkede, bu topraklarda yaşadıkları halde neden sandık başına giderek hür iradelerini kullanmamalarına anlam veremiyorum!!!. Eğer bu ülkede yaşıyorsan, oy vermiş insanlar gibi, onların kullandığı imkan ve koşulları kullanıyorsan ağzın açıldığı zaman ben vatandaşım diyebiliyorsan, o zaman vatandaşlık görevini de yapmak zorundasın.

Seçim günü elleri baston ile oy kullanmaya gelen dedeler ve nineler gördüm, hasta yataklarından kalkarak oy vermeye gelenleri gördüm. İşte onları gördükçe, sandığa gelmeyen oy vermeyenler aklıma geliyor.

Bunlara ne söylemek gerekiyor, artık onu da siz söyleyin!

Benim söyleyecek bir sözüm var. Eğer bu ülkenin insanı, bu ülkenin vatandaşı isen, sözün kısası ben vatandaşım diyorsan, madem ki sandığa gidip oyunu kullanacaksın.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı