Oğuzhanspor'un sahipsizliğine son vermek lazım
Halim AKCA

Oğuzhanspor'un sahipsizliğine son vermek lazım

Bu içerik 741 kez okundu.

İlçemizi Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Bucak Belediye Oğuzhanspor yıllardan bu tarfa kanayan bir yara olmuştur.

Evet,  Bucak ve Bucak’ı yönetenler ilçemizde yıllarca sosyal ve kültürel etkinlikler yapmışlardır. Üstelik maddi değerine bakmadan çok sayıda da ünlüler ağırlanmıştır. Yaptıkları bu etkinliklerden de büyük haz almışlardır.

Hani açılış ve benzeri olaylarda kürsüye çıkan konuşmacı sözlerinin başında şöyle der “güzide basın mensupları” halbu ki, güzidesi müzidesi yok, basına önem veren, değer veren bile olmaz, sözün temsilidir, işte tıpkı bunun gibi, ilçemizde söz sahibi, ilçeyi yönetenler kürsüye çıktıkları zaman spor ve sporcu için mangalda kül bırakmaz. Spor ve sporcunun sırtından kurban kesercesine, tıpkı yukarıda bahsettiğim, “güzide basın mensupları” denildiği gibi sporcu ve sporcular içinde aynı laflar söylenir. Verilen söz ve vaatler kürsüde kalır. Kürsüden indikten sonra da ne sporu kalır, ne sporcusu. Çünkü bu işten haz almazlar,

Bütün bunları neden yazdınız derseniz, bazıları böbürlenecek, Oğuzhanspor sahipsiz miymiş? Diyecekler,  böbürlenmeye, hiç cevap vermeye gerek yok. Evet Oğuzhanspor yıllardan bu tarafa sahipsiz. Koskoca Bucak, Oğuzhanspora yeterince sahip çıkmadı. İşi yeşil sahada, kafası maçlarda olması gereken bu çocukların, bu gün başları önüne eğik, Cumhuriyet Meydanında alacakları için eylem yaptırıyorsak, bu ayıp önce Bucak’ı yönetenlerin ve tüm Bucak’ın ayıbıdır. Artık bu sahipsizliğe, bu ayıba dur deminin zamanı gelmiş ve geçmiştir.

İlk olarak Oğuzhansporlu futbolcuların ve teknik heyetin alacakları ödenmeli ve Oğuzhanspora kalıcı gelir getirici çözümler bulunmalıdır. Bucak Belediyesi Oğuzhanspor Play-Off maçlarında bir maç kazansa üçüncü lige çıkacak. Oğuzhansporun doğru dürüst bir tesisi bile yoktur. Oğuzhansporun adına yakışır modern tesisler yapılmalıdır.

Şu bir gerçek Bucak’ta futbola yatırım yapacak ve kalıcı destek veren iş adamları da çıkmıyor. Çünkü ilk etapta destek verip yönetime giren kişileri destekleyenler olmayınca koca kulüp o kişinin üstünde kalınca sıkıntılar ortaya çıkıyor. Bunun kesin çözümü kalıcı gelirler bulmak, park gelirleri, bağış gelirleri ve benzeri gibi. Bunda da en etkili kurum belediyedir. Yasaya uygunluk olması halinde, bin ruhsatı, iskan ruhsatı, gecikme zamları, iş yeri açılış, buna benzer çok sayıda yollardan Oğuzhanspora gelir sağlanabilir. Yeter ki istemek lazım.        

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı