Yaptığım Yapacağımın Teminatı
Halim AKCA

Yaptığım Yapacağımın Teminatı

Bu içerik 573 kez okundu.
Günlerden bu tarafa bekliyorum, takip ediyorum, yorumları inceliyorum. Sakın yanlış anlaşılmasın Burdur – Bucak ayrımcılığı gibi bir şeyi asla düşünmüyorum. Amma Bucak’ta bulunan okurlarımız olsun, başka gazetelerdeki haber ve ilanlar olsun, Bucak’ın işlediği, Bucak’ta işlenen bir konu var. BUCAK MİLLETVEKİLSİZ KALMASIN.
Eee zaten var mı idi?. Bucak’lı seçmen Sayın Mehmet Alp’i tercihten, birinci sıradan Meclise göndermedi mi?, iki genel seçimlerde de aynı şey yaşanmadı mı?, şu gerçeği kabul etmek gerekiyor. Burdur Merkez ve çoğu köylerde sol oylar hakim, Bucak merkezde sağ oylar ve Bucak Köylerde genelde MHP oyları hakim durumda. Oy dağılımı böyle olmasına rağmen Bucak’lı seçmen tercihini Bucak’lı Mehmet Alp’ten tarafa kullanmıştır.
Peki bu iki dönemdir Burdur olsun Bucak olsun diğer ilçeler olsun devletin yaptığı rutin hizmetler haricinde ne kazandı?, hangi flaş hizmetler ve yatırımlar yapıldı?. Buna sizler karar vereceksiniz. Seçmen karar verecek. İstikrar deniliyor hangi istikrar, dar gelirli tokiden ev almış ödeyememiş evini geri veriyor, esnaf sıkıntılı, işçi sıkıntılı, memur sıkıntılı, her kesim sıkıntılı. Çark dönüyor amma gelin o çarkı döndürenlere sorun. Ayakta kalmak için her türlü yolu deneyen, her türlü krediyi kullanan vatandaşa sorun. Geçmişte milletvekilliği yapanlar parantez açarak söylüyorum devletin rutin hizmetleri haricinde; ben şunları şunları yaptım, şu hizmetleri getirdim, şu yatırımları getirdim, yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diye bilen var mı?. Bence yok.
Bucak milletvekilsiz kalmasın olayına gelince, Sayın Hami Yıldırım Ankara’da devletin rutin hizmetlerinde çok güzel çalışmalar yapmıştır, yapmış olabilir bilemiyorum. Şimdi Hami Yıldırım’a sormak istiyorum. Sayın Yıldırım siz Bayındırlık ve İskan Bakanlığında genel müdürlük, müsteşarlık yapmadınız mı?. Peki burada Genel Müdürlük, Müsteşarlık yaparken madem ki siyaseti aklınıza koymuşsunuz, madem ki milletvekili olmak istiyordunuz bölgenize yatırımları daha önceden neden yapmadınız. Bucak’ın 33 köy ve 5 beldesinden tapu kadastro geçeli kaç yılında geçmiş bir bakmadınız mı?. Bucak ve çoğu köyünde vatandaş tarlasını, arsasını, evinin yerini nereyi ölçtürecek olsa komşusunun arazisine girdiği zaman komşunun komşu ile kavga ettiğini bilmiyor muydunuz?, Madem ki buralarda Genel Müdürlük Müsteşarlık yaptınız 1956 yılında geçen tapu kadastrolarını ha üç beş yıl önceden yaptırıp, köy köy dolaşsanız, mahalle mahalle ziyaret etseniz de şimdi Kim bu Hami Yıldırım? Soru işaretinden kurtulsanız çok daha iyi olmaz mıydı? İşte sizde diyebilirdiniz bakın benim yaptığım bu. Yapacaklarım da bunun teminatıdır deseniz olmaz mı idi?.
Genel Müdürlük, Müsteşarlık günlerinizde yetkileriniz çok boldu. Bu yetkileri kullanmış olsaydınız şimdi Bucak’lı seçmen Bucak milletvekilsiz kalmasın konusunu tartışmayacaktı. Bucak ve köylerinde yeni bir tapu kadastro ve imar planı uygulansa idi komşu komşu ile dargın durmayacaktı. Burdur Ankara İstanbul ve İzmir gibi büyük bir şehir değil. Birilerinin sihirli değneği ile getirilip, sihirli değneği ile kurtulamaz. Burdur’lu seçmen milletvekili adayının sıfatlarını bir bir inceler ve sandık başında öyle karar verir. Şimdi gazetelerde okuduğum kadarı ile yaptığın çalışmalardan birkaç örnek vermek gerekiyorsa Avrupa birliği çalışmaları ile kendini tanıtmak istiyorsun. Vatandaşın karnını Avrupa Birliği doyurmuyor. Eğer yarın bir halk oylaması yapılsa bu halkın yüzde 80’i zaten Avrupa Birliğini istemiyor. Keşke sen Avrupa Birliği hizmetleri yerine biraz bölgen ile Burdur ve ilçeleri, Bucak’taki hizmetler e imzanı atsan idin. Yoldan geçen vatandaş, köydeki vatandaş kafası ile göstererek Hami Yıldırım şu mu? Diye sormazdı. Keşke bir dönem daha bakanlıkta çalışarak Burdur ve ilçelerine yapacağın hizmetler ve ziyaretler ile bir siyasetçi gibi gezip Hami Yıldırım’ı zihinlere yerleştirecektin.
Şimdi seçmenin kafası karışık, kimse seni tanımıyor, kapalı bir kutu, kim bu? Diye soruluyor. Hatta çoğu Bucak’lı seçmen keşke Mehmet Alp tekrar listeye konsa idi. Keşke Adem Şengül ikinci sırayı alsa idi, keşke Mehmet Karagöz kurucu üyelerden birisi idi. Keşke Bucak’tan iki bayan milletvekili adayından birisi olsa idi de bayanların büyük bir oyunu alırdı diyenler var. Amma asıl Keşke sözü 13 Haziran günü söylenecek. Taktir mutlaka halkındır. Taktir Burdur seçmenindir.  
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı