HALİM AKCA
HALİM AKCA
Giriş Tarihi : 23-07-2019 10:19
Güncelleme : 23-07-2019 10:26

Başkalarının canları için, canlarını hiçe sayıyorlar

Hangimiz olursak olalım, evimizde, işyerimizde, kahvede her nerede olursak olalım bir haberi izlerken haberin hiç arka tarafı hiçbir zaman aklımıza gelmez. Hep ön taraftakileri düşünürüz.

Nasıl mı,

Geçen hafta Cumartesi günü Keçilli Köyünde su kuyusunda boğulma olayında 112 acil servis ekiplerini yönlendirdiği Bucak Belediyesi Kurtarma ekibi ve itfaiye ekipleri olay yerine herkesten önce vardı.

Başlarında Bucak İtfaiye Müdürü Eyüp Gürsel ve ekibi gerçekten kuyunun dibinde bulunan üç kişinin bir an önce dışarı çıkarılması için ellerinden gelen her türlü gayreti harcayarak başla, dişle çalıştılar.

Çoğumuzun o kuyudan aşağıya bakmak için duyduğumuz ürpertiyi hiçe sayan bırak iki insanı tek kişinin bile zor indiği o daracık su kuyusundan taktıkları oksijen tüpü ile zar zor canlarını hiçe sayarak kuyuya inen ve kuyunun dibinde mağdurlara müdahale eden Bucak İtfaiyesi Kurtarma ekibi ve tüm personeli kutlamak gerekiyor. Sadece bu kuyuda kurtarmayı baz alarak o kişileri tebrik etmek haksızlık olur. Çünkü aynı birim altında çalışan onlarca İtfaiye ekibi yangınlarda ve diğer olaylarda da aynı şekilde başkalarının canları için kendi canlarını hiçe sayıyorlar, hepsini tebrik ediyorum.

İşte bir olayda bir yangında gerek televizyon haberlerini, gerek internet haberlerini gerekse gazete haberlerini okurken hep aklımız ön plandaki kurtarılmayı bekleyen kişide kalır ona üzülmeye çalışır ve tereddüt ederiz. Ama aynı kaderi kurtarılmayı bekleyen kadar kurtaracak olan kişide paylaşmaktadır. Hiç aklımıza gelmez. İşte bundan dolayı başkalarının canlarını kurtarmak için kendi hayatlarını tehlikeye atan, hiçbir zaman ben bu işi yapamam düşüncesinden uzak her zaman hayatını riske sokan belki bir gün aynı kaderi paylaşacağımız, bizim hayatımız içinde kendi canlarını hiçe sayacak olan önce Bucak Belediyesi İtfaiye ekiplerini ve tüm itfaiyecileri tebrik etmek istiyorum.

Tebrikler Bucak Belediyesi Personeli.  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA