HALİM AKCA
HALİM AKCA
Giriş Tarihi : 04-10-2019 09:11

Gece toplanmalı

Bucak’ta son aylarda baktığımız zaman büyük şehirlerde olduğu gibi iki tekerlekli araba cık ve çuval varil sistemi ile çöp konteynır ve benzeri yerlerden kağıt toplanıyor.

Gerçekten bu güzel bir şey. Çünkü işimize yaramayan bizim için çöp sayılan kağıt atıkların toplanarak tekrar geri dönüşüm ile kazanılması hem binlerce ağacın kurtulması ve ekonomimize katkı sağlarken, arkalarında araba cık ve çuval varil emekçilerinin kazanç kaynağı oluyor.

Yalnız son aylarda gazetemize gelen şikayetler ve gördüğüm kadarı ile bu kağıt toplayıcı arabacıklar günün her saatinde gelişi güzel kağıt topladıkları için trafik akışını zaman zaman aksatıyor.

İki tekerlekli varil çuvallı araba cık ile özellikle Cumhuriyet Caddesi, Ersan Özay Caddesi, Süleyman Demirel Bulvarı, Hökez Bulvarı gibi trafik yoğunluğu bulunan bulvar ve caddelerde kağıt toplamaya çalışan emekçiler arkalarından gelen araçları görmedikleri için mi?, yoksa görmezlikten geldikleri için bilemiyorum ama uzun araç konvoyları oluşmasını sağlıyor ve trafiği aksatıyorlar.

Bence buna Bucak belediyesi çözebilir. Alınacak karar ile kağıt toplayıcılarına gecenin makul saatleri arasında bir zaman verilebilir.

Böylece hem trafik rahatlar, hem de kağıt toplayan emekçiler rahat rahat çalışmaların yapmış olurlar.         

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Yoldan çıkan otomobil dereye uçtu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA