HALİM AKCA
HALİM AKCA
Giriş Tarihi : 02-12-2019 10:03
Güncelleme : 02-12-2019 10:08

“OĞUZHANSPOR İÇİN FATURAMA 1 TL’YE EVET”

Oğuzhanspor’a sahip çıkmıyoruz

Oğuzhanspor'a sahip çıkmıyoruz derken, biraz haksızlık ile haklılık çağrıştırabilir.

Evet bu güne kadar Bucak Belediye Oğuzhanspor’a maddi manevi çok büyük katkılar sağlayanlar olabilir. Bunları ayırıyorum.

Ama, Bucak belediye Oğuzhanspor Başkanı Ali Topay’ın sosyal medyada paylaşımını gördüm. Üzülmedim dersem yalan olur. Hadi destek olmuyorsunuz, dalga geçer gibi hareketler yapmayın bari. Eğer dalga geçiliyorsa Oğuzhanspor bu ilçenin takımı ise tüm ilçe ile dalga geçilmiş olur.

Bu spor, evet mutlaka yenmekte var yenilmekte. Neyse herkesi yazdıkları çizdikleri ile kendi fikirlerine bırakıyorum.

Bucak Belediye Oğuzhanspor’un maçlarını ben kendimde takip edemiyorum. İzlediğim ve takip ettiğim kadarı ile Bucak belediye Oğuzhanspor her geçen gün kötüye gidiyor. Bu kötüye gidişin sorumlusu ise Bucak’ta yaşayan herkesin payı var.

Neden mi?,

Ben yönetim içi kargaşayı, teknik heyet içi sorunları bir tarafa bırakmak istiyorum. Başkan Ali Topay’ın yazdığına göre yönetim istifa sesleri duyuluyormuş. Peki merak ediyorum. Hangi yönetimlerin arkasında durduk. İstifa et, slogan atmak çok basit. Haydi bu yönetim de istifa etti. Gelecek olan yönetim kurtaracak mı?, yada kaç ay kaç yıl gidecek. Bu soruyu sormak gerekmiyor mu?.

Peki Bucak Belediye Oğuzhanspor’a bir avuç insan ve bazı politikacılar dışında kaç kişiden destek görüyor?. Bu soru hiç akla gelmiyor mu?.

Bucak Belediyesi yönetimi tarafından yaz aylarından ilçemizde bulanan basın kuruluşları ziyaret edilerek bir talepte bulunuldu.

Bucak Belediye Oğuzhanspor, Bucak’ın takımı. Bu takım yaşasın, daha üst liglerde mücadele etsin ki, ilçemizde futbola gönül vermiş küçük sporcuların yetişmesi için altyapı güçlendirilsin talepleri, hem de Oğuzhanspor layık olduğu yerde olması için destek istenildi.

Bucak’ta faaliyet gösteren beş basın kuruluşu Belediye Meclisine Bucak Belediye Oğuzhanspor için su faturalarına ek ayda 1 TL destek olunması için dilekçe verdik. Sonuç hala neticelenmedi. Eğer yasal bir sıkıntısı yok ise bu sürecin bir an önce faaliyete geçirilmesinde isabet olacağı düşüncesindeyim. 

Çünkü toplum olarak çoğumuzun eleştiri yel yönü her zaman ağır basar. Ama bu eleştirileri yaparken eksisini artısını biraz geç algılıyoruz gibi sanki, Oğuzhanspor’a gönül verenler zaten sorumluluklarını yerine getiriyor. Oğuzhanspor’un maddi ve manevi sıkıntılarını bildiğimiz halde, dalga geçmek, yönetimi istifa et çağrıları yapacağımıza Bucak halkı olarak Bucak’ın takımına sahip çıkmamız gerektiği düşüncesindeyim.

Bunun için diyorum ki “Oğuzhanspor’a ayda 1 TL’yi çok görmeyin” hatta, kampanya başlatalım. “OĞUZHANSPOR İÇİN FATURAMA 1 TL’YE EVET” kampanyası başlatalım.

Oğuzhanspor’umuz için azda olsa kalıcı bir geliri olsun.  

Ne dersiniz.

Olumlu da olsa olumsuzda olsa bu konuyu tartışmaya açmak istiyorum. Herkes fikrini açık açık söylemeli ki siyasileri ve belediyeyi de zan altında bırakmayalım.     

    

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA