Advert
Advert
Korkunun Ecele Faydası Yok
Halim AKCA

Korkunun Ecele Faydası Yok

Bu içerik 610 kez okundu.
Okuyucuyu memnun etmek çok zor. A Parsinin haberleri çıksa ya işte sen A Partilisin, B partisinin haberleri çıksa işte sen B partilisin. Halbu ki ben bir gazeteciyim imkanlarımız ölçüsünden her kesimden haber yapmaya çalışıyorum. Amma tabi ki gidemediğimiz kaçırdığımız haberlerde oluyor. Bu durumda bazi parti fanatikleri öküzün altında buzağı arıyor.
Örneğin Arsal Sarı olayı, Arsal Sarı bucak için yaklaşık üç dönem belediye başkanlığı yapmış birisi. Arsal Sarı bağımsız aday olacağını açıklıyor, bu taktir kendisinde dir. Biz haber yapıyoruz. Haber yapmak suç mu?, Arsal Sarı MHP yi desteklediğini resmi olarak açıklıyor biz haber yapıyoruz. Suç mu?, Arsal başka bir partili amma MHP nin konserine gelmiş. Haberde Arsal Sarı’nın Konsere geldiğini yazıyoruz. Suç mu?, Örneğin Mehmet Alp, Bayram Özçelik MHP nin konserine gelse dikkat çekenler olarak onların isimleri de yazılır. Çünkü başka bir siyasi partinin milletvekili yada geçmişte milletvekili olarak yazmak suç mu olur?.
Gazetecinin amacı haberleri okuyucuya aktarmaktır, güncel olayları okuyucuya duyurmaktır. Niçin yanlış yorumlanıyor bilmiyorum ve anlam da veremiyorum. Çünkü Ak Partilidir yada değildir sitemizde yorum yapan bazı fanatik okuyucularımız ne zaman Arsal Sarı haberi çıksa, ne zaman Ak Partiyi övmeyen yada eleştirilen bir haber çıksa yazdıkları şu oluyor “Arsal Sarı’nın gazetesi, “Yazıları Arsal Sarı yazıyor akca gazete yayınlıyor”, “Halim Akca sen tarafsız bir gazeteci değilsin”, “Halim Akca sen solcusun”, “Halim akca zaten sen MHP lisin”, “Sen Ak Parti düşmanısın”, daha nice kelime ve cümleler eklemek mümkün.
Ben Arsal Sarı’nın yüzünü en son MHP yi destekleceğinde gördüm, Arsal Sarı’nın akca gazete ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Benim yanımda Arsal Sarıda aynıdır, şimdiki Belediye Başkanı Ramazan Ayaz da aynıdır. Benim yanımda MHP de aynıdır, Ak Parti ve diğer partilerde aynıdır.
Görüyorum ki bu tür hakaret ve ağır eleştiri, suçlayıcı yorum yazanlar belki gerçekleri görüyor. Destekledikleri parti kan kaybediyor hele Burdur ve Bucak’ta aşırı kan kaybediyor. Düzmece kaset tuzakları iş yapmayıp rüzgar tersine dönünce sinirlerini basından almaya çalışıyorlar. Şunu unutmamak gerekiyor ki “Korkunun Ecele Faydası Yok”
Artık bırakın Akca Gazete falancının bünyesinde, falancanın yönetiminde, falancanın görüşünde demeyi. Gerçekleri yazmak suç ise suçlu olalım!. Unutmamak geriyor ki ben bir taraf bir parti gazetesi değilim. Olmam da mümkün değil. Bakın iki üç ay öncesine Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in hemen hemen günde bir iki haberini yayınlıyorduk. Çünkü Bayram Özçelik Burdur ile ilgili çalışmaları bizle aktarıyor, yapılan hizmetleri aktarıyor bizde seve seve yayınlıyorduk. O zamanda bir CHP li okuyucumuz eleştirmişti. “Ya sen Ak Parti gazetesi gibi oldun” diye.
İşte nereden haber yapsak siz okuyucuları memnun etmek çok zor. Amma bir gerçek var lütfen verilen emeğe biraz saygı gösterilmesi lazım. Yorumları okuyanlar bilir. İşte sen benim yorumumu yine yayınlamayacaksın ibaresi çok oluyor. Çünkü yayınlayamıyoruz. Çünkü bu tür yorumu yazanlar ya hakaret ediyor, ya içinde suçlama bulunuyor. Bunun için yorumları yayınlanmıyor. Bakın beni eleştirenleri ağır tahrik ve suçlama olmasına rağmen yayınlıyorum. Çünkü bu okurlarımız beni suçluyor, beni tahrik ediyor. Mahkemeye gitmeyeceğim için yayınlıyorum. Amma bu yorumlarda başka birisinin adı olsa yayınlamam mümkün değil. Lütfen anlaş ile karşılayınız.
Bir kez daha belirtmek istiyorum; artık Akca Gazete yi falancanın Arsalın, Ahmetin, Mehmetin gazetesi olarak görmeyin. Bu gazete sizlerin, bu gazete hepimizin gazetesi. Çok sesliliğin gazetesi. Kimsenin himayesi ve finansı altında değil. Herkes bilmeli ki bundan sonra kişisel yorum yapanlar suçlayanlar, hakaret edenler, yorum dozunu çok aşanların yorumları kesinlikle yayınlanmayacaktır. Bu ben olsam da bir başkası olsada. Kimse yakınmasın. Eğer yorum yapılacaksa usulüne göre ve dozuna göre yapılmasını temenni ediyorum. Sen küfür et, hakaret et, bazılarından öç al, suçla, eee benim yorumumu yayınlamıyorsunuz. Tabi ki yayınlanmaz.
Böyle bir açıklama yapmak istemezdim. Amma mecbur kaldım. Bazı kişiler amaçları üzüm yemek değil bağcı dövmek oluyor. Tüm okuyucularımızdan özür dileyerek anlayış ile karşılamalarını istiyorum.
Saygılarımla.  
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı