BURDUR 1 – 1 – 1 OLACAK
Halim AKCA

BURDUR 1 – 1 – 1 OLACAK

Bu içerik 505 kez okundu.
BURDUR 1 – 1 – 1 OLACAK
Burdur’da Milletvekili dağılımı tahminlerime göre Ak Parti 1, CHP 1 ve MHP 1 gibi gözüküyor.
Uzun zamandan bu tarafa yerel gazeteler olsun, ulusal gazete ve internet sayfaları olsun, anketlere bakıldığı zaman Burdur’da milletvekili dağılımı 1- 1- 1 olacak. Geçmiş yıllara bakıldığı zaman özellikle Burdur ve Bucak’ta bir genel seçim havası yok. Burda meslektaşım İbrahim Nanecioğlu’nun bir yazısı vardı. Ak Parti Burdur’da ya 3-0’ ı garantiledi. Yada havlu attı gibi. Tabi ki havlu atması mümkün değil. Ak Parti havada karada 1 milletvekilini mutlaka çıkaracak. CHP’de 1 milletvekilini çıkarması çok çok güçlü. Diğer MHP ise bundan önceki genel seçimlerde çok az bir fark ile milletvekilliğini kaybetmişti. Şimdi bence tahminlerime göre, piyasa anketlerine göre rahat rahat Burdur’dan milletvekili çıkarması çok rahat gibi görülüyor. Çünkü izlenimlerime göre ve duyumlarıma göre Ak Parti içerisindeki küskünler, milletvekili adaylığı beklentisi içerisinde olanlar olsun, Sırf MHP nin milletvekili çıkarması için diğer siyasi parti seçmenlerinden olsun, eski Belediye Başkanlarından Arsal Sarı’nın resmen MHP’yi destekliyor olması MHP’yi milletvekili çıkarma ortamına resmen itmiştir.
Belki bazı kesimler kızacak ama bir gerçeği de kimse görmek yada görmemezlikten geliyor. Ak Parti aslında 12 Haziran seçimlerine 2-0 önde başlamıştı. Bence aday sıralamasını yanlış yaptı. Kesinlikle ve kesinlikle Sayın Hami Yıldırım’a hiçbir sözüm yok. Çok iyi bir insan. Ama siyasetçilikte iyi insan olmayla iş bitmiyor. Eğer Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Mutlu 2. Sıraya konsa idi Ak Parti Burdur’da milletvekilliğinde 2-0 önde başlayacak, belki de üçüncüyü zorlayacaktı. Yada uzun zamandır köylerde büyük siyasi yatırımlar yapan Adem Şengül, yada bir bayan aday koysa idi yine 2-0 şansı çok büyüktü. Bucak’a hiç yatırım ve hizmet gelmedi diyerek yakınanlar olsa da eğer Sayın Mehmet Alp yine 2. Sıra olsa belki 2-0’a yakın bir rakam çıkabilirdi.
Yukarıda da yazdığım gibi başka şehirleri bilmiyorum Burdur ve Bucak’ta genel seçim havası yok. Halk yavaş yavaş bilinçleniyor. Siyasi partilerin fanatikleri her geçen yıl ve seçimlerde düşüyor. Çünkü hayat zor, hayat şartları zor. Herkes işinde gücünde. Evime nasıl bir ekmek, nasıl bir çekimi yada senedimi ödeyebilirim diye onun düşüncesinin içerisinde.
Tabi milletvekilini halk seçecek, sandıktan çıkaracak yada gömecek. Taktir Türk halkının elinde. Halkın göstermiş olduğu siyasi iradeye hepimiz saygı duyacağız. Haftaya pazarda bu netleşmiş olacak.    
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı