Advert
Advert
Görüşe Saygı Yok mu?
Halim AKCA

Görüşe Saygı Yok mu?

Bu içerik 567 kez okundu.
Görüşe Saygı Yok mu?
Dün Burdur’da Genel Seçimlerde Ak Parti 1, CHP 1 ve MHP 1 milletvekili çıkarır diye yorum yapmıştım.
Dünden bu tarafa bakıyorum ki yorumlara beni dar ağacına gönderenler var, taraflısın diyenler var. Ya şunu anlamıyorum. Akca Gazete İnternet sitesinde herkesin görüşü ne olursa olsun yorumlara usulplara uygun olduğu sürece görüşleri yayınlanıyor.
Üstelik sadece benim fikrim olsun demedim, üstelik eğer sesini duyurmak isteyen varsa adını, soy adını, mesleğini daha doğrusu kim olduğunu bilmeden Misafir Köşesi açtım. Buraya köşe gönderenlerin hemen hemen yüzde 99 da yayınlanıyor, herkese söz hakkı verdim. Hala yorumlarda taraflısın diyenler var. Bu nasıl taraf anlamıyorum. Bu benim görüşüm. Ha iyidir, kötüdür saygı göstermek gerekmiyor mu?.
Ben Akca Gazete’de ey vatandaş, yada ey seçmen şu falan partiyi destekleyelim diye bir açıklama da yapmadım, sadece görüşümü sizlere lens ettim. Bunun burasında nasıl taraf tutma var bilemiyorum. Amma asıl takım tutar gibi parti tutanların yorumlarında yayınladım. Daha ne isteniyor bilmiyorum. Görünen Köy Kılavuz istemez misali ben hala fikrimi savunuyorum eğer büyük bir etki olmazsa Burdur 1- 1-1 olacak diyorum. Falan aday kötü falan aday iyi de demiyorum.
Şu bir gerçek. Artık takım tutar gibi parti tutanlar sadece kendi gölgelerini görüyorlar. Ya birde yürüyen duran başka birisinin gölgesine bak bakalım. O bulut altında değil, onunda bir gölgesi var. Ben kamu oyunun nabzı ile hareket ediyorum, yapılan anket çalışmaları ile hareket ediyorum. Sadece benimki de bir tahmin.
Bucak’ta işsizlik yok deniyor. Her gün belediye hopörlerinden anons yaptırma ile işsizlik bitmiyor. Yorumlara baktığımız zaman mermer sektöründe çalışanlar hep kalıplaşmış insanlar. Bu insanlar ya sakatlanmış, ya sağlığı gitmiş yada ağır iş koşulları altında yorulmuş. Bu insanlara da saygı göstermek lazım. Bir yorumcumuz aynı şunu yazıyordu “Mermer eğer o kadar küçümsenecek iş ise gel bir günde sen çalış” doğru. Adam bıkmış. Üstelik birde hak ettiği ücreti alamıyorsa denecek bir söz var mı?.
Esnafa bak kan ağlıyor, sattığı malın yenisini tezgahına koyamıyor, sigortasını bağ kur’unu ödeyemiyor. Eğer bu yorumuma yorum ile cevap vermek isteyen siyasiler var ise lütfen sadece şunu yapsın araştırsın, daha doğrusu resmi olarak bir açıklama yapsın seve seve yayınlayacağım. Burdur’da ne kadar bağ-kur borçlusu var?, Burdur’da ne kadar SSK borçlusu var?, Burdur’da ne kadar iş yerinin ve evinin elektriği kesilmek üzere olan kişi var?, Burdur’da ne kadar kredi kartı mağduru var?, Burdur’da ne kadar Çektiği kredileri ödeyemeyen var??, Burdur’da ne kadar icralık insan var? Tamam sen ben kötüyüz yada kötü niyetliyiz ama onlarca insan, yüzlerce insan bunların hepsimi kötü, hepsimi galp insanlar.
Evine ekmeği götüremeyen, okulda çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayamayan, bazılarının çocukları güllük gülistanlık gezer iken dershane parasını ödeyemeyen, yeni doğmuş çocuğuna mama alamayan, belki eti kurbandan kurbana gören onlarca yüzlerce aile var. Bunların hepsimi partizanlık yaptığı için aç, bunların hepsi siyasetçi olmadığı için mi aç? Taktir sizlerde.
Sanayi sitesine baktığın zaman iş yerlerinin önü bom boş, siftah bile yapmadan giden esnaflar çoğunlukta, çırağına, kalfasına haftalığını veremeyen esnaflar var. Belki elinin yağ kirini yıkamak için sabun deterjan alamayan esnaflar var.
Diyorum ki Lütfen işsizliği belediye hopörlerinden aranan işçiye yada işsizliğe lütfen bağlamayın  diyorum.
İşverene gelince iş veren güllük gülistanlık değil. Ağır giderler karşısında onlarında haklı yönleri çok. Türkiye’de enflasyon yok deniyor mazota benzine haftada iki üç kez zam geliyor, elektrik desen aynı birde TRT Şeş parası ilaveli. Mutfak masrafları yüzde yüz artmış. Türkiye’de enflasyon yok. Amma zam çok. Elektriğe, mazota çok az miktarda bir zam gelse bile sanayicinin, mermercinin nereden baksan şarı kullanımdan ve imalattan dolayı 5-10 işçi parası. Bumu adelet, bumu enflasyon kararı siz verin.     
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı