Karara Saygı Göstermek Gerek
Halim AKCA

Karara Saygı Göstermek Gerek

Bu içerik 452 kez okundu.
Karara Saygı Göstermek Gerek
12 Haziran Genel seçimleri iyi de olsa kötü de olsa gürültülüde olsa, gürültüsüz de olsa bitti.
Halk kararını verdi. Ak Parti Türkiye genelinden iki kişiden birisinin oyunu aldı. Milletvekili sayısı düşüş gösterse de oy potansiyelini arttırarak yüzde 50 oy ile zafer ile seçimleri kazandı. Bu duruma A partili de olsa B partili de olsa saygı göstermek gerek. Çünkü halk tercihini Ak Partiye yaptı ve güven tazeledi.
Ak Parti Burdur ve ilçelerinde de aynı zaferi kazandı. Her ne kadar kamu oyu yoklamaları olusun, anketler olsun, hepimizi aldattı. 1- 1-1 olur denildi, 3-0 olur denildi. En güçlü ihtimal ise 2-1 olunur dendi. Hatta 3-0 ile belki de eşikten dönüldü.
Şimdi bir gerçek var Burdur’un Ak Parti’den Sayın Bayram Özçelik ve Hasan Hami Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisinden Sayın Ramazan Kerim Özkan. Bu üç milletvekili Burdur’u 4 yıl boyunca Burdur’lu adına temsil edecek. Siyasi görüşler, parti çi yada dışı gürültü patırtılar bir tarafa bırakılmalı bir tarafa bırakılıp Burdur’un gelişmesi için gayret ve çabalar harcanılmalıdır. Böyle olacağına da inanıyorum.
Şimdi beklenti ne?, Şimdi gerek Ak Partililer, Ak Partiye oy verenler ve Ak Parti seçim çalışmalarında şüphesiz halk bir beklentiye itmiştir. İnşallah bu beklenti de gerçekleşir. Bu Beklenti Sayın Hasan Hami Yıldırım’ın seçilmesi halinde Bakan olabileceği sözü, konuşmaları ve saire. Umarız bu beklenti gerçekleşir. Bu beklenti gerçekleşmez ise de Sayın Yıldırım bürokrasinin içerisinden geldiğine göre geçmişte siyasete hazırlıksız yakalanıp belki yapamadığı yatırımları fazlası ile yapabilir. Burada önemli olan parti değil Burdur ve ilçelerinin Bucak’ın kazanması olmalıdır.
Sayın Hami Yıldırım zor bir işe talip oldu. Zor bir işi üstlendi. Bucak ilçemizden baktığımız zaman “Bucak Vekilsiz Kalmasın” politikası ile şimdi omuzlarına ağır bir yük üstlendi. Bu yükü de bürokraside kazandığı deneyimler ile yerine getirebileceğini tahmin ediyoruz. Sayın Özçelik zaten iki dönemdir Burdur Milletvekilliğini yapıyor artık pişmiş bir milletvekili. Yapamadığı, yada yarım kalan projelerinin devamına çalışacaktır. CHP milletvekili  Ramazan Kerim Özkan ise yine muhalefet etmeyi sürdürecek Burdur’a katkıları olacaktır.
İleriki günlerde CHP’ nin oy düşüşü, MHP nin neden kaybettiği, Ak Partinin oylarının nasıl arttırdığı konularını ileriki günlerde geniş geniş tartışacağız hep birlikte yorumlarımızı yapacağız.    
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı