Advert
Advert
Sayın Valimize, Kaymakamımıza ve Tedaş Müdürüne sesleniyorum
Halim AKCA

Sayın Valimize, Kaymakamımıza ve Tedaş Müdürüne sesleniyorum

Bu içerik 447 kez okundu.
Sayın Valimize, Kaymakamımıza ve Tedaş Müdürüne sesleniyorum
Perşembe günü duymuş olduğum bir haber için Kanal 15 Tv Müdürü Sayın Hüseyin Dilek ve ekibi ile birlikte Çamlık Beldemizin Sahil Mahallesine gittim. Almış olduğum bir duyum üzerine gitmiştim. Aslını asaletini bilmiyordum. Çamlık Sahil Mahallesine Fransız bir bayan pilotun yerleştiğini duydum.
Çamlık Beldesinin Sahil Mahallesinde kapısı bile olmayan ahşap tahtalar üzerine Yunus Emre Yoga Çiftliği yazıyordu. Arazi üzerinde yoga yapılan çadırlar, ihtiyaç yerleri, konaklama yerleri, çadırdan mutfaklar kısacası bir insanın nasıl yaşayacaksa her türlü ihtiyacı var.
Bizi sıcak kanlı yüzünden sürekli gülücükler eksilmeyen neşeli bir bayan karşıladı. Ben tabi Türkçeyi bilip bilmediğini bilmediğim için yada acaba birkaç kelime mi biliyor hesabı ile başladık röportaja. İnanın konuşurken şaşırdım her söylediğimizi anlıyor cevaplıyor üstelik espriler bile yapabiliyordu.Nerede ise Türkçeyi bizden daha iyi biliyordu.
Duyumumuzda bu kadının Fransız olduğu ve pilot olduğu, Antalya uçuşlarında Karacaören üzerinden uçarken buraları keşfetmiş ve hayran kılmış tabiat aşığı bir insan olduğunu öğrendim.  
Önce adını öğrendik.  Fransız ve İsabelle Bacqvenois Neden Çamlık beldesine yerleştiğini sorduğumuz zamanda Pilotluk yaptığı için dünyada gezmediği görmediği bir ülke olmadığını, pasifikte, Güney Amerika ülkelerinde adalarda yaşamış ve rahatsızlanıp pilotluğu bıraktıktan sonra da  Havadan görüp aşık olduğu Çamlığa yerleşmiş. Çamlıktan 30 dönüm arazi almış insanlığa hizmet etmek için 12 yıldır yaptığı Yoga yı yapmak ,yerli ve yabancılara da yoga yaptıra bilmek için Mevlana aşığı, Yunus Emre Aşığı, tabiat aşığı İsebella Yoga Çiftliğinin adını da Yunus Emre Yoğa Çiftliği koymuş.
Yoğa çiftliğinde bir insanın ihtiyaçlarını karşılayacak her şey var şebeke suyu var. Gördüğümüz kadarı ile de bir elektrik yok. Elektriği de resmi protösürler yüzünden alamadığını söyledi.
Şimdi soruyorum; Bu tesis kaçıncı sınıf olursa olsun insanlık yardımı için yapılan bir yer maddi ve manevi ne olursa olsun. Buraya 25 haziran dan sonra yerlisi de gelecek yabancısı da hiç kimse sormayacak mı burada neden elektrik yok? Diye. Bence bu protösür çözülmeli. İnsanlık için çözülmeli. Burada bırak 52 yaşında yaşayan bir bayanı, geceyi bir tarafa bırak erkek olmasına rağmen çok kişi gündüz bile korkar. Birde bunun gecesini düşünün. Tek yalnızsınız, hiçbir aydınlatmanız yok, güvenliğiniz yok bence bu bir işkence
Ben Sayın Valimiz Süleyman Tapsız’dan, Bucak Kaymakamımız Sayın Osman Hacıbektaşoğlundan ve Tedaş görevlilerinden bu eksikliğin kaldırılmasını istiyorum. Bu tesisin 25 haziranda açılışı varmış bu tarihten önce elektrik akımının verilmesini istirham ediyorum. Çünkü bu durum bir insanlık ayıbıdır. Bu ayıbın kaldırılmasını istiyorum. Umarım Sayın Valimiz, Kaymakamımız ve sorumlu birimlerde aynı düşüneceklerdir.
Saygılarımla.          
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı