Okuyucu Şikayet ve Önerileri
Halim AKCA

Okuyucu Şikayet ve Önerileri

Bu içerik 609 kez okundu.
Okuyucu Şikayet ve Önerileri
Çoğu okuyucumuzda gelen şikayet ve öneriler tüm okurlarımız ile paylaşmak istiyorum.
Okuyucularımızdan israrla bir konuya değinilmesi gerektiği vurgulanıyor. Bu sorun sabah ezanından sonra arka arkaya verilen selalar ve belediye hoparlöründen yapılan anonslar.
Konuyu değerlendirdiğim zaman okuyucularımız haksız değil, özellikle cami ve belediye hoparlörü yakınlarında evleri bulunan okurlarımız. Gerçekten sabahları bakıldığı zaman sabah namazı sonrası alaca karanlıkta arka arkaya verilen vefat selaları çok erken saatte veriliyor. Yaz olsun kış olsun bence cenaze nereden bakılırsa bakılsın olağan haller dışında saat 09.00 ile 10.00 arasında defnediliyor. Peki sabahın erken saatlerinde arka arkaya vefat selası verdirmeye ne gerek var. Bu selalar saat 08.00 den sonra verebilir. Şimdi diyebilirsiniz yakını ölenler erken saatte haberi olsun diye, bende hemen soruyorum hangimizin yakını öldüğü zaman çok erkan saatlerde okunan seladan haberimiz oluyor. Çağ teknoloji çağı. Artk cep telefonları tüm ihtiyacı karşılamaktadır. Benim okuyucularımız adına önerim. Vefat selaları çok erkan saatlerde değil, zaten bu saatlerde çoğunluğun uyku saati olduğu için saat 08.00 den sonra verilsin.
Aynı konu ile ilgili Bucak Belediyesi hoparlörü. Gerçekten akşama kadar FM radyosu gibi yayın yapıyor. Eğer sabah selaları saat 08.00 den sonra verildi mi, zaten her mahallede bir iki cami var. Bu camilerden vefat edenlerin yakınları selaları duyar. Belediye hoparlörüne de okutmaya gerek kalmaz. Gerçi bu gün boyu verilen selaların arkasından yine belediye hoparlöründen okutuluyor ama buna bir son verilmesi gerekiyor. Ha illaki falancanın babası falanca şu kişinin halası gibi örneklerle birileri üzüntüsünü isim vererek okutmak istiyorsa da sözümüz yok.
Diğer konu yine belediye hoparlöründen iş ilanları, birisi dışarıdan bir mal getirdi mi satmak için belediye kanalı ile anons etmesi gibi.
Artık Bucak Belediyesinin hoparlörü FM radyo kanalı olmaktan çıkmalı eğer memlekette iş arayan varsa, işçi arayan var ise bu memlekette yine televizyonu var, radyosu var ve basını var. Halkı tembelleştirmekten ise biraz gazete okumaya yönlendirmek eğitime de büyük katkı sağlar. Okurluk oranı arttırmak lazım öyle değil mi?.
Ayrıca birde şu dışarıdan mal getirip belediye önünde satılması, açık pazarda satılması durumlarında falan şehirden geliyor bir temizlik malzemesi satan firma ne olduğu, neci olduğu, vergi ödeyip ödemediği, üstelik sattığı malın çalıntı olup olmadığını bilmeden “Ey millet falan şehirden temizlik malları gelmiştir bilmem kaç tanesi şu kadar para” Bu memlekette esnaf yok mu?, eğer araştırılması halinde belki o firmadan daha ucuza satan market ve bakkallarımız var.  Her şeyden önce buna ne gerek var. Madem bu firma ucuz satıyor da neden bir pazarlama firması tarafından mallarını satmıyor. Demek ki bir hile var. Mal ya çalıntı, ya çok kalitesiz, yada vergiden kaçmak için.
Bu öneriler inanın çok sayıdan gelen okurlarımızın önerileri. Benim ki aracı olmak ve tüm okurlarla paylaşmak. Tabi ki selalar olsun müftülüğün bileceği bir şey yada alacağı bir karar. Yine belediye hoparlörü belediye başkanının kararına bağlı. Gerçekten düşünülmesi halinde uygulanması gereken konular.
Biz yinede yetkililerin ve sizlerin taktirine bırakıyoruz.  
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı