Müftülere nikah kıyma eğitimi

Müftülere nikah kıyma eğitimi

ANTALYA'nın Serik ilçesinde müftülere nikah kıyma eğitimi verilmeye başlandı. Müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesine ilişkin düzenlemenin ardından Serik ilçe nüfus müdürlüğünde İlçe Müftülüğü tarafından görevlendirilen personele 'Evlendirme Memurluğu Eğitimi' verilmeye başlandı. 5 gün sürecek eğitim Serik Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hatice Tümer tarafından veriliyor. Hatice Tümer, eğitimde, yerli ve yabancı evlenmelerle ilgili eğitim verildiğini belirterek, ″Nikah müracaatlarının ne şekilde alınacağı, nikah işlemleri için evlenecek çiftlerden hangi belgelerin isteneceği, nikah kıyılacak yerler, nikah akdi konuşması, kimlere nikah kıyılıp kimlere nikah kıyılamayacağı gibi konuları içeren ve 5 gün sürecek eğitimimize başladık″ dedi. Eğitime, İlçe Müftüsü İbrahim Keser ve 4 müftülük personeli katıldı..

Güncel - 2017-12-05 15:20:17 Bu içerik 305 kez okundu.

ANTALYA'nın Serik ilçesinde müftülere nikah kıyma eğitimi verilmeye başlandı.

 

Müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesine ilişkin düzenlemenin ardından Serik ilçe nüfus müdürlüğünde İlçe Müftülüğü tarafından görevlendirilen personele 'Evlendirme Memurluğu Eğitimi' verilmeye başlandı. 5 gün sürecek eğitim Serik Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hatice Tümer tarafından veriliyor.

Hatice Tümer, eğitimde, yerli ve yabancı evlenmelerle ilgili eğitim verildiğini belirterek, ″Nikah müracaatlarının ne şekilde alınacağı, nikah işlemleri için evlenecek çiftlerden hangi belgelerin isteneceği, nikah kıyılacak yerler, nikah akdi konuşması, kimlere nikah kıyılıp kimlere nikah kıyılamayacağı gibi konuları içeren ve 5 gün sürecek eğitimimize başladık″ dedi.

Eğitime, İlçe Müftüsü İbrahim Keser ve 4 müftülük personeli katıldı.

 

 


Kaynak: DHA

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
lara escort