AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur Bucak İlçesi Boğazköy Köyünde meydana gelen sel ile ilgili açıklamada bulundu

Gündem (Akca Gazete) - Akca Gazete | 12.01.2023 - 21:42, Güncelleme: 12.01.2023 - 21:42
 

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur Bucak İlçesi Boğazköy Köyünde meydana gelen sel ile ilgili açıklamada bulundu

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur Bucak İlçesi Boğazköy Köyünde meydana gelen sel ile ilgili açıklamada bulundu
Milletvekili Yasin Uğur açıklamasında; “Bucak ilçemize bağlı Boğazköy Köyümüzde meydana gelen sel ile ilgili yerel medyada  çıkan habere ilişkin açıklama;    Söz konusu sel zararı gören arazi ve bu arazi üzerinde bulunan yapıların bulunduğu alan dere ağzı olup, köy imar alanının dışındadır. Bu konuyu geçtiğimiz yıl meydana gelen olaydan bu tarafa takip etmekteyiz. DSİ Burdur Şube Müdürlüğümüz tarafından yapılan araştırma sonucunda, İlgili alanda DSİ Müdürlüğümüzün çalışma yapabilmesi için mevcut alanda bulunan mülk sahiplerinin, kanal açılabilmesi için muvafakat name vermesi gerekmektedir. DSİ Şube Müdürlüğümüzün çalışma yapılacak alan için mülk sahiplerine yapmış olduğu muvafakat name talebine bazı mülk sahipleri olumsuz yanıt vermiştir. Dolasıyla bu alanda çalışma yapılamamasının sebebi budur. Biz de bu konuyu yakından takip ediyoruz. Mülk sahiplerinin muvafakat vermemesi halinde kamu yararı kararı alınarak kamulaştırma yapılabilmesi için de geçen süre içerisinde gerekli plan ve projeler hazırlanmıştır. Açılması gereken söz konusu kanal güzergahının rızaen olmaması halinde kamulaştırma yöntemi ile yapılması hususu da takibimizde olup, süreç DSI Şube Müdürlüğümüz tarafından devam etmektedir.   Hakkımda haber çıkaran şahıs Milletvekili aday adayı olduğundan dolayı kendisine siyasi rant sağlamakta ve şovmenlik yapmaktadır. Bu şahıs için şimdiye kadar hakkımda yazdığı ASILSIZ haberlere ilişkin bir cevabım olmamıştır. Çünkü her cevap verdiğimde meseleyi uzatma eğiliminde bulunarak kamuoyunda varolma duygusunu yaşayacaktır. Ancak ilgili şahsın “Ankara’da vekil koltuğunda kasıla kasıla oturmak yerine” "atıp sıkmak", "mangalda kül bırakmamak", "tribüne oynamak" şeklindeki siyasi söylem ve nezakete uymayan açıklamasına da bir cevap hakkımız hasıl olmuştur. Bu söylediklerinizi görmek istiyorsanız aynaya bakın. Ben bulunduğum koltukta vatandaşımıza hizmet etmek için burada olduğumun  her zaman bilincindeyim. Ve bu bilinç ile de çalışıyorum. Bu bilinç ve samimiyet ile çalıştığımı, benimle herhangi bir vesile ile irtibat kuran bütün hemşehrilerim bilmektedir. Önümüzdeki seçimlerde de vatandaşımız kimi uygun görürse bu koltukta o bulunacaktır. Bu şahsın hezeyanları ile bizim işimiz olmaz. Bu yüzden kendisine de hizmetlerimizi tek tek anlatacak değiliz. Biz vatandaşlarımıza hizmet etme bilinci ile gece gündüz durmaksızın çalışmalarımıza devam edeceğiz. Son olarak ben kendime yakışanı yaparak ve bu gibi seviyesiz siyasi nezakete uymayan polemiklere girmeden görevimi yapmaya devam edeceğim. Elbette  herkes kendine yakışanı yapacak. Kamuoyuna saygılarımla..” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur Bucak İlçesi Boğazköy Köyünde meydana gelen sel ile ilgili açıklamada bulundu

Milletvekili Yasin Uğur açıklamasında;

Bucak ilçemize bağlı Boğazköy Köyümüzde meydana gelen sel ile ilgili yerel medyada  çıkan habere ilişkin açıklama; 

 

Söz konusu sel zararı gören arazi ve bu arazi üzerinde bulunan yapıların bulunduğu alan dere ağzı olup, köy imar alanının dışındadır. Bu konuyu geçtiğimiz yıl meydana gelen olaydan bu tarafa takip etmekteyiz. DSİ Burdur Şube Müdürlüğümüz tarafından yapılan araştırma sonucunda, İlgili alanda DSİ Müdürlüğümüzün çalışma yapabilmesi için mevcut alanda bulunan mülk sahiplerinin, kanal açılabilmesi için muvafakat name vermesi gerekmektedir. DSİ Şube Müdürlüğümüzün çalışma yapılacak alan için mülk sahiplerine yapmış olduğu muvafakat name talebine bazı mülk sahipleri olumsuz yanıt vermiştir. Dolasıyla bu alanda çalışma yapılamamasının sebebi budur. Biz de bu konuyu yakından takip ediyoruz. Mülk sahiplerinin muvafakat vermemesi halinde kamu yararı kararı alınarak kamulaştırma yapılabilmesi için de geçen süre içerisinde gerekli plan ve projeler hazırlanmıştır. Açılması gereken söz konusu kanal güzergahının rızaen olmaması halinde kamulaştırma yöntemi ile yapılması hususu da takibimizde olup, süreç DSI Şube Müdürlüğümüz tarafından devam etmektedir.

 

Hakkımda haber çıkaran şahıs Milletvekili aday adayı olduğundan dolayı kendisine siyasi rant sağlamakta ve şovmenlik yapmaktadır. Bu şahıs için şimdiye kadar hakkımda yazdığı ASILSIZ haberlere ilişkin bir cevabım olmamıştır. Çünkü her cevap verdiğimde meseleyi uzatma eğiliminde bulunarak kamuoyunda varolma duygusunu yaşayacaktır. Ancak ilgili şahsın “Ankara’da vekil koltuğunda kasıla kasıla oturmak yerine” "atıp sıkmak", "mangalda kül bırakmamak", "tribüne oynamak" şeklindeki siyasi söylem ve nezakete uymayan açıklamasına da bir cevap hakkımız hasıl olmuştur. Bu söylediklerinizi görmek istiyorsanız aynaya bakın. Ben bulunduğum koltukta vatandaşımıza hizmet etmek için burada olduğumun  her zaman bilincindeyim. Ve bu bilinç ile de çalışıyorum. Bu bilinç ve samimiyet ile çalıştığımı, benimle herhangi bir vesile ile irtibat kuran bütün hemşehrilerim bilmektedir. Önümüzdeki seçimlerde de vatandaşımız kimi uygun görürse bu koltukta o bulunacaktır. Bu şahsın hezeyanları ile bizim işimiz olmaz. Bu yüzden kendisine de hizmetlerimizi tek tek anlatacak değiliz. Biz vatandaşlarımıza hizmet etme bilinci ile gece gündüz durmaksızın çalışmalarımıza devam edeceğiz. Son olarak ben kendime yakışanı yaparak ve bu gibi seviyesiz siyasi nezakete uymayan polemiklere girmeden görevimi yapmaya devam edeceğim. Elbette  herkes kendine yakışanı yapacak. Kamuoyuna saygılarımla..” ifadelerine yer verdi.

Burdur HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akcagazete.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.