Başkan Ercengiz Zabıta Personeli ile buluştu

Gündem (Akca Gazete) - Akca Gazete | 08.09.2022 - 14:56, Güncelleme: 08.09.2022 - 14:56
 

Başkan Ercengiz Zabıta Personeli ile buluştu

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Zabıta Personeli ile öğle yemeğinde bir araya geldi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 196’ncı yıl dönümü dolayısıyla Zabıta Müdürü Sermin Cantürk, Zabıta Personeli ve emekli Zabıta Personeli ile Susamlık Tesislerinde düzenlenen öğle yemeğinde bir araya geldi.   Yemekte konuşan Zabıta Müdürü Sermin Cantürk “1826 yılına dayanan köklü bir geçmişi var Zabıtanın, 20 yılın üzerinde kanunla bağlantılı bir olarak çalışıyoruz. Geniş bir yelpaze bu arada birtakım sıkıntılar oluyor ama bu sıkıntılarda sağ olsun Başkanımız ve Başkan Yardımcılarımız bizlere her zaman destek oldular. Bizlere destekleri ve bir araya getirmelerinden dolayı teşekkür” ediyorum.   Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “ Öncelikle değerli büyüklerim bu kuruma yıllarca hizmet etmiş emekliği hak ederek ömrünün geri kalanında Burdur Belediyesinin yapmış olduğu işlerle övünüp hala bu kurumun bir mensubu olarak kendisini gören büyüklerimize hoş geldiniz demek işitiyorum. Çünkü onları her fırsatta onları gördüğümde hala belediye çalışanı imiş gibi o kadar içselleştirilmiş bir memuriyet hayatının sonunda eğer kendilerine düşen bişey varsa belediyemizi sıkıntıya sokan bir yer ise bizleri bir belediye çalışanı gibi hal denetleyip kollayan gözleyen kuruma zarar gelmemesi için çaba gösterdikleri için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bir teşekkürü de çok mütevazı bir personel kadrosuyla günün 24 saati 35 Mahallenin yaklaşık 450 km hizmet ağı içerisinde canlısından canlısına kadar şehrin her noktasında çalışan bir müdürlüğü idare etmeye çalışıyoruz. Bir kadın eli değdi o araya. Bir kadının elinin daha nezaketli daha iletişime açık ve iletişimi daha doğru olan bir müdürlüğü yaratmaya çalıştık. Dünya değişiyor. Gelişen dünya içerinde mutlaka kendimizi geliştirmek zorundayız. Yetkiler göre kanun ve bize çizilen bir çerçeve zaman zaman bağlayabilir. Biz amacı insan refahını arttırmak, çağdaş bir kenti yaşamı sürdürebilmek için bu mücadele de olmaz diye kavram içerişinde değiliz. Her şeyi oldurmaya çalışıyoruz. Vatandaşın böyle bir beklenti içerisinde olduğu bir kurum yok. Belediye de her iş yapılabilir diye düşünüyor. O yüzden bizde özellikle en çok vatandaşla temas yüzümüz olan Zabıta Müdürlüğümüz ile gurur duyuyorum. Bugüne kadar şükürler osun bizim yüzümüzü yere eğecek muhtelif televizyon kanallarına çıkıp Burdur Belediyesini kötü gösterecek bir duruma maruz kalmadık bundan dolayı da çok mutlu ve gururluyuz. 196’ncı yılını kutladığımız Zabıta Teşkilatının biz daha nice yıllar Belediyelerde hizmet edeceğine inanıyoruz. Üzerinizdeki hem yükün fazla olması hem yetkilerinin zamanla daraltılmış olması bu teşkilatı zorluyor bununda farkındayız. Zaman zaman bizleri temsil eden Milletvekillerimize kurumumuz içerisindeki muhtelif problemleri müdürlük anlamında taleplerimizi iletiyoruz. Emekli olanlara kurum adına bir yurttaş olarak teşekkür etmek işitiyorum. Hepinizi Zabıta haftasını kutluyorum” dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Zabıta Personeli ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 196’ncı yıl dönümü dolayısıyla Zabıta Müdürü Sermin Cantürk, Zabıta Personeli ve emekli Zabıta

Personeli ile Susamlık Tesislerinde düzenlenen öğle yemeğinde bir araya geldi.

 

Yemekte konuşan Zabıta Müdürü Sermin Cantürk “1826 yılına dayanan köklü bir geçmişi var Zabıtanın, 20 yılın üzerinde kanunla bağlantılı bir olarak çalışıyoruz. Geniş bir yelpaze bu arada birtakım sıkıntılar oluyor ama bu sıkıntılarda sağ olsun Başkanımız ve Başkan Yardımcılarımız bizlere her zaman destek oldular. Bizlere destekleri ve bir araya getirmelerinden dolayı teşekkür” ediyorum.

 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “ Öncelikle değerli büyüklerim bu kuruma yıllarca hizmet etmiş emekliği hak ederek ömrünün geri kalanında Burdur Belediyesinin yapmış olduğu işlerle övünüp hala bu kurumun bir mensubu olarak kendisini gören büyüklerimize hoş geldiniz demek işitiyorum. Çünkü onları her fırsatta onları gördüğümde hala belediye çalışanı imiş gibi o kadar içselleştirilmiş bir memuriyet hayatının sonunda eğer kendilerine düşen bişey varsa belediyemizi sıkıntıya sokan bir yer ise bizleri bir belediye çalışanı gibi hal denetleyip kollayan gözleyen kuruma zarar gelmemesi için çaba gösterdikleri için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bir teşekkürü de çok mütevazı bir personel kadrosuyla günün 24 saati 35 Mahallenin yaklaşık 450 km hizmet ağı içerisinde canlısından canlısına kadar şehrin her noktasında çalışan bir müdürlüğü idare etmeye çalışıyoruz. Bir kadın eli değdi o araya. Bir kadının elinin daha nezaketli daha iletişime açık ve iletişimi daha doğru olan bir müdürlüğü yaratmaya çalıştık. Dünya değişiyor. Gelişen dünya içerinde mutlaka kendimizi geliştirmek zorundayız. Yetkiler göre kanun ve bize çizilen bir çerçeve zaman zaman bağlayabilir. Biz amacı insan refahını arttırmak, çağdaş bir kenti yaşamı sürdürebilmek için bu mücadele de olmaz diye kavram içerişinde değiliz. Her şeyi oldurmaya çalışıyoruz. Vatandaşın böyle bir beklenti içerisinde olduğu bir kurum yok. Belediye de her iş yapılabilir diye düşünüyor. O yüzden bizde özellikle en çok vatandaşla temas yüzümüz olan Zabıta Müdürlüğümüz ile gurur duyuyorum. Bugüne kadar şükürler osun bizim yüzümüzü yere eğecek muhtelif televizyon kanallarına çıkıp Burdur Belediyesini kötü gösterecek bir duruma maruz kalmadık bundan dolayı da çok mutlu ve gururluyuz. 196’ncı yılını kutladığımız Zabıta Teşkilatının biz daha nice yıllar Belediyelerde hizmet edeceğine inanıyoruz. Üzerinizdeki hem yükün fazla olması hem yetkilerinin zamanla daraltılmış olması bu teşkilatı zorluyor bununda farkındayız. Zaman zaman bizleri temsil eden Milletvekillerimize kurumumuz içerisindeki muhtelif problemleri müdürlük anlamında taleplerimizi iletiyoruz. Emekli olanlara kurum adına bir yurttaş olarak teşekkür etmek işitiyorum. Hepinizi Zabıta haftasını kutluyorum” dedi.

Burdur HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akcagazete.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.