Genel
Giriş Tarihi : 19-01-2021 16:23   Güncelleme : 19-01-2021 16:46

Bucak’ta Kaykay, paten ve bisiklet parkı açıldı

BURDUR’ un Bucak ilçesinde düzenlenen törende Burdur’un ilk Kaykay, paten ve bisiklet parkı açıldı.

Bucak’ta Kaykay, paten ve bisiklet parkı açıldı

Bucak ilçesinin Sanayi Mahallesinde 23 Nisan Caddesinde Bucak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımına Ekim 2019 tarihinde başlanılan park tamamlanarak düzenlenen törenle açıldı. Açılışa Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu. Burdur Ak Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, Çevre belediyelerin belediye Başkanları, Burdur Ak Parti ve Bucak Ak Parti teşkilatı, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri çocuklar ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Kaykay Parkının açılışında konuşan Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Burdur’da bir ilk olarak, son yıllarda gençlerin en büyük sportif eğlencesini ilçemizin çocuklara ve gençlerimize buluşturduğumuz için çok mutluyuz” dedi. Belediye Başkanı Ünal,  Gençliği yönelik projelere çok büyük önem verdiklerini. Bu parkın paten, kaykay ve bisiklet kullanmaktan zevk alan geçlerin vazgeçilmezlerinden birisi olacağını, bundan sonra klasikten ziyade temalı parklar yapacaklarını belirtti.

Burdur Ak Parti Milletvekili Yasin Uğur ise yaptığı konuşmada, Bucak açısından tarihi bir gün, görmeye alışık olmadığımız ilk defa kaykay park, Burdur ilinde bir ilk olduğunu, çocuklara ve gençlere hayırlı olmasını söyledi.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ise yaptığı konuşmada, belediye başkanlarımız göreve geldiklerinde altyapı ile ilgili çalışmaları zaten yapacaklar, asli görevleridir. Ama sosyal ve kültüel içerikli faaliyetlerde biz her zaman yanlarında olacağız ve sosyal içerikli çalışmaların olması için çaba göstereceğiz. Çocuklar, gençler ve kadınlar önceliğimiz dedi.

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu ise yaptığı konuşmada, “Çocuklarımız pandemi sürecinde evlerde hep kapalı kalmışlardır. Çocuklarımız teknolojiyi öğrensinler, ama vakitlerini orda öldürmesinler. Sokağa insinler, eskiden olduğu gibi oynasınlar, birbirleri ile kaynaşsınlar, problem geliştirme becerilerini geliştirsinler ve yardımseverlik duygularını geliştirsinler” dedi.

Yapılan konuşmaları ardından açılışa katılan protokol üyeleri yapılan duanın arkasından parkın kurdelesini toplu şekilde kestiler. Açılışa katılan protokol daha sonra kay kay parkını ve parkı gezerek çocukların yaptıkları kay kayları izlediler.

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu ile Belediye Başkanı Emrullah Ünal ikisi beraber ve Burdur Ak Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur 2 li tahtaravelliye bindiler.

Burdur’da ilk olarak Bucak ilçesinde Sanayi Mahallesinde 23 Nisan Caddesi üzerine açılan Kaykay, paten ve bisiklet parkı bin 829 metre kare saha üzerinde, kaykay alanı 612 metre kare, çocuk oyunları 182 metre kare yer kaplarken, 7 kay kay platformu elemanları, spor aletleri, 5 li ve 2 li dönence tahterevalliler, salıncaklar, oturma alanları, bank, bisiklet alanı ve kamelya bulunuyor.        

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Vali Arslantaş, Dereceye Giren Mükelleflere Plaket Takdiminde Bulundu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA