Genel
Giriş Tarihi : 21-01-2021 13:39   Güncelleme : 21-01-2021 19:57

Bucak TSO’dan öğrencilere tablet desteği

BUCAK Ticaret ve sanayi Odası ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere 55 klavyeli tabletleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar’a teslim etti.

Bucak TSO’dan öğrencilere tablet desteği

BUCAK Ticaret ve sanayi Odası ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere 55 klavyeli tabletleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar’a teslim etti.

Bucak Ticaret ve Sanayi Odasında klavyeli tablet teslim törenine Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Kaymakam Refiği Levent Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyelerinden Ahmet Coşkuner katıldı. Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu yaptığı konuşmada Bucak Ticaret ve Sanayi Odası her zaman Bucak ve Bucak dışındaki faaliyetlere büyük katkı sağladığını, Bucak Ticaret ve Sanayi Odasındaki bütün iş adamları her zaman doğal afetler olsun, eğitim olsun her zaman yardımsal konularda büyük katkı sağladığını vurguladı. Kaymakam Tanrıkulu “Çocuklarımız eğitimlerini onlayn sürdürdükleri için bilgisayar ve tabletlere ihtiyaç duymuşlardır. Bucak Ticaret ve Sanayi Odası ihtiyaç sahibi öğrencilerimize verilmek üzere 55 tane tableti İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ettiler. Bucak Ticaret Odası ve odaya kayıtlı iş adamları ilçemizde eğitime fazlası ile destek veriyorlar. Bucak’ta baktığımız zaman okullardaki dersliklerin yüzde ellisi hayırsever iş adamlarımız tarafından yapılmış. İlçemizde yine Bucak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılacak olan Teknoloji Fakültesinin kısa sürede temeli atılmasını bekliyoruz. Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu pandemiden dolayı eğitimin onlayn olarak yapıldığını, Bucak’ta internet altyapısı olarak eksiklerin olduğunu belirterek zaman zaman azda olsa köylerden gelen bu tür sorunları çözmeye çalıştıklarını dile getirdi.    

Bucak TSO Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğul’nun söylediği gibi ‘Taşın Aş Olduğu Şehir’ Bucak’ta, taşın işlenmesi kolay değil, büyük bir emek var, bu taşı işlemek için büyük istihdam yaratarak ekonomi açısından son derce önemli. Bu gün baktığımız zaman Türkiye’de katma değer olarak ekonomik açıdan bir çok ilin üzerindedir” dedi. Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu ise “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve odamızın katkıları ile ilçemizde ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıtılmak üzere 55 tane klavyeli tabletleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ettik” dedi. Meçikoğlu, ayrıca hayırsever iş adamlarımızın katkıları ile bu milletten toplanan paraları ihtiyaç sahibi kişilere dağıtmaktan da mutlu olduklarını söyledi.

 

        

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Vali Arslantaş, Dereceye Giren Mükelleflere Plaket Takdiminde Bulundu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA