Genel
Giriş Tarihi : 25-01-2021 11:14   Güncelleme : 25-01-2021 11:47

Hayırseverden hastalara 100 kilo ceviz

ANTALYA'da bir hayırsever, koronavirüse karşı vücut direncini artırdığına inandığı, kendi üretimi 100 kilodan fazla cevizi, hastalara gönderdi.

Hayırseverden hastalara 100 kilo ceviz

ANTALYA'da bir hayırsever, koronavirüse karşı vücut direncini artırdığına inandığı, kendi üretimi 100 kilodan fazla cevizi, hastalara gönderdi.   Antalya Yardımlaşma Platformu sözcüsü Halit Mert, tedavisi devam eden hastaların maddi ve manevi ihtiyaçlarının yanı sıra, kan ve trombosit ihtiyaçlarını da karşılamak için çaba harcadıklarını, yardımseverlerin yetiştirdikleri meyve ve sebze gibi ürünlerinin ihtiyaç sahiplerine iletilmesi yönündeki isteklerini de yerine getirdiklerini ifade etti.

KORONAYA KARŞI DİRENÇ ARTIRICI

Antalyalı bir hayırseverin de kendi bahçesinde yetiştirdiği cevizlerin bir kısmının, koronavirüs günlerinde hastalıklara karşı önleyici etkisi olduğuna inandığı için hastalara dağıtılması isteğinde bulunduğunu anlatan Halit Mert, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yatan hastalara ulaştırılmak üzere kendilerine emanet edilen cevizleri servis yetkililerine teslim ettiklerini, onların aracılığı ile hastalara dağıtılmasını sağladıklarını belirtti.

100 KİLO CEVİZ DAĞITTILAR

Antalya'da tedavi gören özellikle il dışından gelen hasta ve yakınlarına barınma dahil, gıda, eşya, kan ve trombosit konusunda da destekte bulunduklarını belirten Mert, ″Hayırsever gönüllümüz, kendi bahçesinden topladığı 100 kilodan fazla cevizi hastaların, özellikle koronavirüs sürecinde bağışıklıklarını güçlendirmek, hastalıkla mücadelelerinde onları başarılı kılmak amacıyla Antalya Yardımlaşma Platformu'na teslim etti. Bir başka gönüllümüz de çuvallar içindeki cevizleri kiloluk paketler haline dönüştürdü. Şimdi de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yatarak tedavi gören hastalara dağıtılmak üzere sorumlu hemşirelere teslim ettik. Hastalara şifa olmasını ve hayırseverlere örnek olmasını diliyoruz. İhtiyaç sahibi hastaların diğer ihtiyaçlarının da karşılanması konusunda hayırseverleri destekçi olmaya davet ediyoruz″ diye konuştu.   Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA) - 

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Vali Arslantaş, Dereceye Giren Mükelleflere Plaket Takdiminde Bulundu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA