Genel
Giriş Tarihi : 27-01-2021 15:25   Güncelleme : 27-01-2021 15:35

Aşırı yağışlarla dereler coştu seralar sular altında kaldı

BURDUR’ un Bucak ilçesinde Karacaören Baraj gölü bölgesine aşırı yağışlar ile bölgede bulunan dereler dolup taşarken seralar sular altında kaldı.

Aşırı yağışlarla dereler coştu seralar sular altında kaldı

URDUR’ un Bucak ilçesinde Karacaören Baraj gölü bölgesine aşırı yağışlar ile bölgede bulunan dereler dolup taşarken seralar sular altında kaldı.

Burdur’un Bucak ilçesinde karacaören Baraj Gölü çevresinde bulunan Çamlık, Çobanpınar ve Elsazı Köylerinde şiddetli yağmur yağışı sel olup aktı dereleri doldurdu. Dereleri dolduran sel suları köy yollarını kapatırken Çamlık Sahil Mahallesinde çok sayıda seraya sel suları girdi. Öğle saatlerinde yağış etkisini arttırırken, Çamlık Köyünde bulunan Arpacıgözü ve Bulanık dere, dere ağızları suları almayarak taşmaya başladı. Köy ve mahalle yollarını kapatan sel suları çok sayıda seraya da girerek zarar açtı. Çamlık Sahil Mahallesi sakinleri “Yıllardır Arpacıgözü ve Bulanık dereleri işlenmedi. Dere içerisinde biriken toprak, kum çakıl, taş dere yataklarını doldurdu. Dere yatakları dolu olunca aşırı yağışlar ile oluşan sel suları derelerden dağılarak önce yolları kapatıyor daha sonra seralarımızı tahrip edip evlerimizi tehdit ediyor. Yetkililerden bir an önce bölgede bulunan dere yataklarının işlenmesini istiyoruz” dediler.   

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bucak’ta
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA