Genel
Giriş Tarihi : 04-02-2021 16:47   Güncelleme : 04-02-2021 16:59

Bucak Belediyesi Çocuk Meclisi ilk toplantısını yaptı

BUCAK Belediyesi Çocuk Meclisi kuruldu ve ilk toplantısını Belediye Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Bucak Belediyesi Çocuk Meclisi ilk toplantısını yaptı

BUCAK Belediyesi Çocuk Meclisi kuruldu ve ilk toplantısını Belediye Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Bucak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından geçen yıl Temmuz ayında başlayan Çocuk Meclisi Kurulum çalışmaları tamamlandı. 7 ile 13 yaş arası çocuklardan oluşan 21 başvuru ile ilk Çocuk Meclis toplantısı Bucak Belediyesi Meclis Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile gerçekleşti.

Çocuk Meclisinin Açılış konuşmasını yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak Belediyesi ilkleri yapmakta her zaman öncü pozisyonunda olduğunu bilirterek öyle dedi. “İlk Bucak Belediyesi Çocuk meclisini açmakla mutluluk duyuyorum. Zaman zaman ilçemizde vatandaşlar ile buluşarak fikirlerini alırken, zaman zamanda sosyal medyadan belediye çalışmalarına katkı amacı ile görüşler almaktayız. Şimdi Çocuk Meclisinin kurulması ile çocuklarımızın, fikirlerine, görüşlerine hayallerine başvuracağız. Bu yıl Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100’ ncü yılı bu yıla denk gelmesi da çok anlamlı. 7 – 13 yaş çocuklarımızdan oluşan mecliste amacımız, çocuklarımızı geleceği hazırlamak. En önemli amaç bu. Çocuklarımızın problemleri, sorunları nedir, talepleri nedir, bizden istekleri nedir bizden ne bekliyor, ne hayal ediyorlar, düşünceleri nedir, bunları meydana çıkarıp, özgürce konuşabilecekleri bir ortam hazırlamak için meclis oluşturmaya karar verdik” dedi. Başkan Ünal Çocukların bu şehrin güzellikleri olduğunu bildirterek, açmamış gonca gülleri olarak tarif ederek onları bu mecliste açmaya çalışacaklarını belirterek çocuklarımız ne kadar gülümserse şehrimizde o kadar gülümser mantığı ile hareket ettiklerini ifade etti. Başkan Ünal “Bu çocuklarımız kendi mahallelerini, kendi ortamlarını, okullarında, arkadaşları ve yaşadıkları ortamlar neleri talep ediyor, neler düşünüyor bunları bilmek istiyoruz. Yaptıkları toplantı ve alacakları tavsiye kararları bizde gerekeni yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Daha sonra çocuklar adına Çocuk Meclis Üyesi Hüseyin Üstün, Çocuk Meclisinin oluşumunda imkan sağlayan Belediye Başkanı Emrullah Ünal’a teşekkür etti. Üstün yaptığı konuşmada “Bizler Çocuk Meclisi olarak tüm Bucak’ta bulunan çocukları temsil edeceğiz. Bizim gözümüz ile bizim ihtiyaçlarımızı tespit edip tavsiye kararı ile Belediye Başkanlığımıza bildireceğiz” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Cocuk Meclisi yoklaması yapılarak divan heyeti oluşturularak çocuk meclis başkanı seçimine geçildi. 9 çocuğun aday olduğu Cocuk Meclisi Başkanlığına seçimi yapıldı. Başkanlığa Metin Atan seçildi. Daha sonra Çocuk Meclisinin kurulması için, meclisin diğer seçimleri yapılarak dilek ve temennilerde bulunuldu.              

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Vali Arslantaş, Dereceye Giren Mükelleflere Plaket Takdiminde Bulundu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA