Genel
Giriş Tarihi : 22-02-2021 16:44   Güncelleme : 22-02-2021 16:52

Burdur ve ilçelerinde ekmek 1.50 satılırken, Bucaklı fırıncılar neden bu fiyata uymuyor

Burdur ve ilçelerinde 200 gram ekmeğin fiyatı 1.50 Krş olurken, Bucak’ta fırıncıların bu fiyata uymaması tepkilere neden oluyor.

Burdur ve ilçelerinde ekmek 1.50 satılırken,  Bucaklı fırıncılar neden bu fiyata uymuyor

Burdur ve ilçelerinde 200 gram ekmeğin fiyatı 1.50 Krş olurken, Bucak’ta fırıncıların bu fiyata uymaması tepkilere neden oluyor.

Burdur’da faaliyet gösteren fırıncıların ekmeğe zam talebini değerlendiren Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Burdur’da 200 gram ekmeğin fiyatını 1.50 Krş olarak belirleyerek,  ekmek fiyatları yeni tarifeden satışlara başlandı. Öte yandan Bucak ilçesinde bulunan fırıncıların zam talebi değerlendirilerek, Burdur ve diğer ilçelerinde olduğu gibi 200 gram ekmeğe 1.50 Krş olarak verilmesine rağmen zammı az bulan fırıncılar 200 gram ekmeği 1.25 Krş’ tan eski fiyattan satmaya devam ederlerken ilçede bulunan bakkal ve marketlerde satışını durdurdu.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Bucak’ta ekmek fiyatının Burdur ve diğer tüm ilçelerinde olduğu gibi 1.50 Krş zamlanmasına rağmen zam talebini az bulan fırıncılar, ekmeği sadece çıkardıkları fırınlarda 1.25 Krş’ tan satmaları ve bakkal ve marketlere göndermemeleri tepkilere neden oluyor. Vatandaşlar “Burdur ve ilçelerinde 200 gram ekmek 1.50 Krş’ tan satılıyor. Satanda alanda memnun. Peki Bucak’ta fırıncılar neden bu karara uymuyor. Bucak’ta da 200 gram ekmeğin fiyatı 1.50 Krş olarak belirlendi. Ekmek neden bakkal ve marketlere gönderilmiyor” diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

PANDEMİ DÖNEMİNDE VATANDAŞ MAĞDUR EDİLİYOR

Öte yandan pandemi döneminde fırınların ekmeği bakkal ve marketlere göndermemesine tepki gösteren vatandaşlar “Bucak’ta fırıncıların ekmeği sadece fırınlarda satması mahalle bakkal ve marketlere vermemesi pandemi döneminde vatandaş mağdur ediliyor. 65 yaş üstü vatandaşların sokak kısıtlaması var. Eğer sorun çözülmezse hafta sonu da vatanda ihtiyaç olan ekmeğini almak için bir mahalleden diğer mahalleye savrulacak. Yetkililer bir an önce devreye girerek ekmek satışlarına müdahale etmeli. Eğer fırıncılar mahalle bakkal ve marketlerine ekmek göndermeyecek ise Belediye ekmeği kendimi üretecek, başka şehirden mi getirecek seyyar ve kalıcı ekmek satış noktaları açmalıdır. Zaten zamanında belediyeye ait ekmek fabrikasının kapatılması bir hata idi” diyerek dert yanarlarken, dar gelirliler için ekmek fabrikasının tekrar açılmasını istiyorlar.

Vatandaşlar, mağduriyetlerin giderilmesi için Bucak'ta bulunan fırınların ekmeği mahalle bakkal ve marketlerine göndermelerini istiyorlar.       

Öte yandan çoğu fırının ise fırınlardan ekmeği 1:25 Krş'tan değil, 1.50 Krş'tan satmaları dikkat çekiyor

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Vali Arslantaş, Dereceye Giren Mükelleflere Plaket Takdiminde Bulundu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA