Genel
Giriş Tarihi : 22-02-2021 19:39   Güncelleme : 22-02-2021 19:57

Bucak'ta yarın sabahtan itibaren ekmek bakkal ve marketlerde satılacak

Bucak ilçesinde yaklaşık üç haftadır süren ekmek fiyat artışı sonrası görüşmeler tamamlanarak Bucak’ta 200 gram ekmek 1.50 Krş’tan satılacak.

Bucak'ta yarın sabahtan itibaren ekmek bakkal ve marketlerde satılacak

Bucak’ta artan fiyat girdileri karşısında ekmek fiyatlarının arttırılması için zam talebinde bulunan fırıncılar, Burdur Esnaf veOdalar Birliği, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası, Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası fırıncıların taleplerini olumlu bularak eski gramajdan 200 gram ekmeğin 1.50 Krş’ tan satılmasına karar vermişti. Burdur ve diğer tüm ilçelerinde 200 gram ekmeğin satış bedeli 1.50 Krş kararlaştırılmasına rağmen zam talebini yetersiz bulan Bucaklı fırıncılar, ekmek zammını geri çekerek sadece fırınlarda  eski fiyat 200 gram ekmeği 1.25 Krş’ tan satış kararı almış, mahalle bakkal ve marketlere ekmek sevkiyatını durdurmuştu.

Bu gün akşam saatlerinde Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu yönetiminde toplanan çok sayıda fırıncı Burdur Esnaf ve Odalar Birliğinin vermiş olduğu 1.50 Krş fiyat üzerinden ekmek satışlarını sürdürme kararı aldıklarını ve yarın sabahtan itibaren bakkal ve marketlere ekmek sevkinin yapılacağını açıkladılar.    

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Vali Arslantaş, Dereceye Giren Mükelleflere Plaket Takdiminde Bulundu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA