Genel
Giriş Tarihi : 03-03-2021 19:19

Bucak’ta Covid-19 toplantısı yapıldı

BURDUR’ un Bucak ilçesinde, Burdur’un çok riskli guruptan çıkarmak için Covid-19 toplantısı yapıldı.

Bucak’ta Covid-19 toplantısı yapıldı

BURDUR’ un Bucak ilçesinde, Burdur’un çok riskli guruptan çıkarmak için Covid-19 toplantısı yapıldı.

Ahmet Kadriye Öğretmen Evinde yapılan toplantıya Kaymakam Erol Tanrıkulu Başkanlığında Belediye Başkanı Emrullah Ünel, Kocaailer Belediye Başkanı Selahattin Gökçe, Kızılkaya Belediye Başkanı İlker Güngör, İlçe Emniyet Müdürü Erdal Karakaya,İlçe Mille Eğitim Müdürü Neşet Yazar,   İlçe Sağlık Müdürü Yasemin Erk, İlçe Müftüsü Mehmet Ersöz sivil toplum örgütü temsilcileri oda başkanları ve merkez mahalle muhtarları katıldı.

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu yaptığı konuşmada Covid-19 salgınından dolayı hep birlikte alacağımız tedbirler ile kırmızıdan maviye geçmek için çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi. Kaymakam Tanrıkulu “Şu anda ilimiz kırmızı ve çok riskli konumunda, bu konumu değiştirmek için başta güvenlik güçlerimiz, sivil toplum örgütü temsilcilerimiz, muhtarlarımız, esnafımız, dolmuşçumuz, öğretmenlerimiz kısacası herkes üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaparak en kısa sürede çok riskli durumdan, kırmızıda maviye geçmeliyiz. Bu süreç içerisinde etkili ve sık denetimleri arttıracağız. Önemli olan bu süreçte hepimiz bir birimizi denetler hale gelmeliyiz” dedi. Kaymakam Erol Tanrıkulu ilçede her bina ve binalara farkındalığı yüksek tutmak için afişler asılacağını, ulaşım araçlarına binenlerin isim listesi isteneceğini, Milli Eğitim camiadandı eğitim öğretimde görev alan tüm öğretmenlerimiz öğrenci velilerini arayarak farkındalığı daha da arttıracağını, mahalle muhtarlarının mahallelerinde yaşayanlar hakkında daha duyarlı olmalarını istedi.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal ise yaptığı konuşmada, Burdur’un kırmızı renkte olması alınan tedbirlerin yetersiz olduğu anlamına geldiğini belirterek, önümüzdeki süreçte herkes bir birini takip etmeli, alınan tedbirleri cezai yol ile çözmenin geçerli bir yol olmadığını, önümüzdeki süreçte herkes birbirini kırıcı olmadan uyarması vatandaşlık görevi olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Covid-19 tedbirleri toplantısı basına kapalı olarak katılımcıların soru ve cevapları yanı sıra önerileri ve tavsiyeler ele alındı.   

 

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Dereye düşen 4 küçükbaş hayvan kurtarıldı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA