Eğitim
Giriş Tarihi : 04-03-2021 08:46   Güncelleme : 04-03-2021 14:34

Pandemide tüm okullar kapandı, onlar üretti

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Pandemi sürecinde üretim çalışmalarına devam eden ilçemiz okullarından Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen öğrencilerinin çalışmalarını yerinde inceledi.

Pandemide tüm okullar kapandı, onlar üretti

Üretim konusunda açıklamada bulunan Yazar "Ders Aletleri Yapım Merkezi ve Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokole dayanarak 5 bin tane ortaokul sıra yapımı işi okulumuza sözleşme yapılarak verilmiştir. Sözleşme ile 5 bin tane sıra, 7 bin 500 tane sıra tablası, 334 öğretmen masası ve sandalyesi yapım işi sipariş alındıktan sonra okulumuz çalışmalarına başlamıştır. Üretim ağını kurmak için Metal Teknolojileri alanı ve Mobilya ve İç Mekan tasarımı alanlarına makine ve ekipman gerekli oldu. Bu sipariş için okulumuza Boru Bükme Makinesi, Matkap Tezgâhı, Kaynak makinesi Bucak Organize Sanayi Bölgesi yönetimince alınmıştır. Statik Boyahane, Dikey freze alınarak okulumuza kazandırılmıştır. Ayrıca Yatay Freze tezgâhı Burdur Çiçek Mer-san, Ankara Akyapı, Bucak Portsan tarafından okulumuza hibe edilmiştir. Üretim ağının kurulmasıyla üretimler hızlanmış ve siparişler teslim edilmektedir. Bucak Ertuğrul Gazi Ortaokulu, Karamanlı İmam Hatip Ortaokulu, Burdur Merkez Hacı Rahmi Sultan Ortaokulu, Yeşilova Mahir İz Ortaokulu ile diğer illere sevkiyatlar yapılmıştır. 2 bin 500 tane sıra tablası da montaj için Isparta Şehit Ahmet Hilmi Yiğit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gönderilmiştir. Bu üretimleri yapan Metal Teknolojileri ve Mobilya İç Mekan Tasarımı alanı öğrencileri ücret almışlardır. Üretimin içinde öğrencilerimizin de olmasından dolayı çok sevindim. Pandemi sürecinde öğrencileri ile çalışarak ülkemizin üretiminin temel dayanağı olduğunu ispatlayan başta okul müdürü Ayşe Ünal ve öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Özellikle Metal Teknolojileri Alan Şefi Bülent Aras, Atölye şefleri Kadir Gökçe, Mehmet Ali Işık ile Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alan Şefi Halil Kozak Atölye şefi Mehmet Saraç öğretmenlerimi gönülden tebrik ediyorum" dedi.

Ayrıca Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilçemiz Akıl Zeka Oyunları Ekibi arasında işbirliği konusunda fikir alış verişinde bulunulduğu ve çeşitli konularda mutabakata varıldığı belirtildi.

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Dereye düşen 4 küçükbaş hayvan kurtarıldı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA