Genel
Giriş Tarihi : 04-03-2021 14:46   Güncelleme : 04-03-2021 15:12

Bucak Kaymakamı halk pazarında Covid-19 tedbirleri denetimine katıldı

BURDUR’ un Covid-19’ da çok riskli iller arasında kırmızı renkten kurtulması için Bucak’ta alınan tedbirler en üst seviyede uygulanırken, Kaymakam Erol Tanrıkulu her hafta Perşembe günleri kurulan kapalı halk pazarlarında covid-19 tedbirleri denetimine katıldı.

Bucak Kaymakamı halk pazarında Covid-19 tedbirleri denetimine katıldı

Bucak ilçesinde her hafta Perşembe günleri kurulan ve bölgenin en büyük pazarlarından birisi olan Perşembe pazarında Covid-19 tedbirleri denetimi yapan Kaymakam Erol Tanrıkulu’ya Belediye Başkan yardımcısı Oğuzhan Erdoğan,  İlçe Emniyet Müdürü Erdal Karakaya, Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu ve zabıta ekipleri eşlik etti.

Kaymakam Erol Tanrıkulu halk pazarında tezgah başında satıcı ve Pazar alışverişi yapan vatandaşlar ile konuşarak, Covid-19 salgın hastalığı el ele verilmesi ve alınan tedbirlere uyulması halinde hep birlikte en aşağı seviyelere çekilerek, Burdur ve ilçelerinin şu andaki çok riskli kırmızı konumdan önce turuncu, sonra varı ve maviye dönüşeceğini açıkladı. Kaymakam Erol Tanrıkulu yaptığı açıklamada “Pazartesiden beri yoğun bir şekilde denetimimiz arttırdık. Önceki süreçte de denetimlerimiz devam ediyordu. Bu haftaki denetimlerimize STK'larda ağırlıklı bir şekilde katılmış oldu. Zaten bizim daha önceden varlıklı kamu personellerinden oluşan bir denetim ekibimiz vardı. Bu denetim ekibin içerisine STK'lar girmiş oldu. Muhtarlarımız tekrar sisteme dahil oldu. Daha önceden vefa sosyal destek grubunda görevli bütün arkadaşlarımız denetimde yoğun bir şekilde denetim faaliyetini sürdürüyorlar. Sizlerde biliyorsunuz ki sayın Cumhurbaşkanımızın yeni Covid'le mücadele de açıkladığı kriterler artık vatandaşımızda birebir mücadelenin içine girmiş oldu. Biz Bucak için diyoruz ki 'Bucak artık karar sende covid 0 ve yasak 0' diyoruz ve bu sloganla denetimlerimizi artık çok yoğun bir şekilde Bucak ilçemizde de sürdüreceğiz. Burdur'da alınan kararlarda Bucak ilçesi çok büyük bir etksi var. Bucak İlçemiz nüfus olarak kalabalık bir ilçe ve Bucak'ı Burdur'un bir ilçesi olarak değerlendirdiğimizde Bucak'ta yüksek oranda riskli bir ilçemiz yani renk kategorisinde kırmızı olarak tabir ettiğimiz yüksek riskli bir ilçemiz fazlasıyla da bizler de Bucak olarak sarı da ve mavi de olduğu gibi yasakların kalktığı bir ilçe olmak istiyorsak o zaman hep beraber sıkı bir şekilde covid tedbirlerine uyacağız. Uymayan vatandaşlarımızı uyaracağız. Bu pandemiyle müzadele de inşallah Bucak'ımızı turuncuya sarıya ve hızlı bir şekilde maviye geçireceğiz ki Bucak'ta da yasaklar kalkmış olsun. Vatandaşlarımız esnaflarımız iş yerlerini açmış olsun öğretmenlerimiz çocuklarımız okulları çok özlediler okullarına gitmiş olsun ama bu artık Bucaklıların evinde dolayısıyla sıkı bir takiple herkesin kurallara uyduğu bir dönem geçirirsek bunu öncelikle biz bir hafta içinde maviye geçelim istiyoruz. O yüzden bütün vatandaşlarımızdan ben yüksek duyarlılık bekliyorum. İnşallah hep beraber Bucak'ta covid'i sıfır hale getirelim ve sıfır yasakla normal yaşama dönmüş olalım" dedi.

    

  

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Dereye düşen 4 küçükbaş hayvan kurtarıldı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA