Mesajlar
Giriş Tarihi : 09-03-2021 13:11

BURDUR MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR’DAN MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

BURDUR MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR’DAN MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

 

Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Kandil geceleri, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel gecelerdir.

 

AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi ve TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Yasin Uğur, “Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Burdurlu hemşehrilerinin ve İslam âleminin Kandilini kutladı.’’ 

 

Mesajında, 

 

“Üç ayların başlangıcında idrak ettiğimiz Regaip Kandil’inin ardından feyiz ve bereketin arttığı bir başka bir mübarek gece olan Miraç Kandil’ine erişmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.   

 

Miraç, bir yükseliştir. Sevgili Peygamberimiz (sav) bu gecede her türlü zaman ve mekândan münezzeh olan Allah'ın izniyle semaya yükselmiştir. Bu mukaddes yolculuk, aynı zamanda insanın ilahi rıza doğrultusunda neleri elde edebileceğinin bir nişanesidir. Dolayısıyla böyle geceler, kendimizi sorgulamak, muhasebe etmek ve ruh dünyamızı onarmak adına eşi bulunmaz fırsatlardır.

 

Peygamber Efendimizin Rabbimizin huzuruna vardığı bu güzel gecede özellikle İslam alemi ve ülkemiz için dualar edelim.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin, tüm İslam Âleminin ve Burdurlu hemşehrilerimizin Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin Milletimizin ve İslam Âleminin birlik ve dirliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.”

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Dereye düşen 4 küçükbaş hayvan kurtarıldı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA