Politika
Giriş Tarihi : 23-03-2021 08:49   Güncelleme : 23-03-2021 08:57

İYİ Parti İlçe Başkanı Sönmez; kaybedilen geleceğimizle birlikte hayallerimizdir

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, artan döviz kurlarından dolayı TL’nin bir gecede yüzde 15 değer kaybettiğini dile getirerek şöyle dedi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Sönmez; kaybedilen geleceğimizle birlikte hayallerimizdir

“Dün yine ekonomimiz için kara bir gün. Bugün piyasaların açılması ile TL %15 değer kaybetmiştir. Dolar 8 TL Euro 10 sınırına dayanmıştır. Bunun anlamı şudur Türk halkı % 15 bir gecede fakirleşmiştir. Türk halkı derken iktidardan ihale alanlar iktidardan nemalananlar hariçtir. Bir gecede kaybeden sadece TL değil geleceğimizdir, gençliğimizdir. Zira her doğan vatan evladı 10.000 dolar borçla doğmaktadır. Bu borç katlanarak devam etmektedir. Dolayısıyla kaybedilen geleceğimizle birlikte hayallerimizdir.

Yönetimdeki istikrarsızlık ve israfa artık ekonomimizin dayanacak hali kalmamıştır. Mevsimlik işçi bile 10 ay çalışırken, 3 ayda bir değişen ekonomi yönetimi ve merkez bankası, istikrarsızlığın nedenidir. İstikrarsızlığın ana nedeni aslında siyaseten iktidar sahipleridir. Rant ekonomisi ihale ekonomisi beton ekonomisi velhasıl ihale kanununu 180 kez değiştirenler bugünün asıl sorumluluklarıdır.İsraf yandaşlık kayırmacılık üzerine kurulu iktidar'ın görüldü ki ülkemize verebileceği bir şey artık kalmamıştır. Onlar saraylarında ve makamlarında sefa sürerken, halkımız pazarlardan akşamları daha ucuza nasıl evimize yiyecek götürürüz derdindedir” dedi.

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Dereye düşen 4 küçükbaş hayvan kurtarıldı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA