Genel
Giriş Tarihi : 30-03-2021 13:29   Güncelleme : 30-03-2021 14:15

Bucak’ta "30 Mart'ta kırmızıçizgimizi çekiyoruz" etkinliği yapıldı

BUCAK’ ta İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya sokulan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile Türkiye genelinde yaya önceliği konusunda farkındalık yaratılmış, yaya geçişi farkındalığını arttırmak için İçişleri Bakanlığı tarafından yine ülke genelinde "30 Mart'ta kırmızıçizgimizi çekiyoruz" uygulaması Bucak’ta da yapıldı.

Bucak’ta

"30 Mart'ta kırmızıçizgimizi çekiyoruz" sloganı ile Kaymakam Erol Tanrıkulu, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Sarı, öğrenciler birlikte Mehmet Akif Ersoy İlkokulu önünde yaya önceliği farkındalığı yaratmak için yaya geçidine kırmızıçizgi etkinliği yapıldı

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu yaptığı konuşmada “İçişleri Bakanlığımızca trafik işareti olmayan yollarda yayaların üstünlüğünü belirtmek için “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” slogan ile başlamıştı. Bu günde yaya çizgimizin ortasına kırmızı çizgi çizerek yaya önceliği bizim kırmızı çizgi bizim önceliğimizdir diyerek tekrar bir farkındalık çalışması başlatılmıştır. Diyoruz ki Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın, yolda yol geçiti ve yayaların önceliği var diyoruz. Trafikteki tüm şoförlerimize, özellikle seyir halinde iken yaya öncelik vermelerini istiyoruz” dedi.  

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu’nun konuşmasından sonra 23 Nisan Caddesi üzerinde Mehmet Akif Ersoy İlkokulu önünde bulunan yaya geçidine programa katılan öğrenciler ile birlikte Kaymakam Erol Tanrıkulu ve Belediye Başkanı Emrullah Ünal kırmızı çizgiyi çizdiler.     

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Dereye düşen 4 küçükbaş hayvan kurtarıldı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA