Genel
Giriş Tarihi : 02-04-2021 13:29   Güncelleme : 02-04-2021 16:41

Kaymakam Tanrıkulu Bucak şu an kıpkırmızı

BUCAK Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Bucak covid haritasının şu an kıp kırmızı olduğunu söyledi.

Kaymakam Tanrıkulu Bucak şu an kıpkırmızı

BUCAK Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Bucak covid haritasının şu an kıp kırmızı olduğunu söyledi.

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu Kaymakamlık Toplantı Salonunda gazeteciler ile yaptığı toplantıda ilçe merkezi ve köylerde vakaların sürekli artışta olduğunu belirterek, şu anda Burdur’un covid haritasının turuncu olduğuna bakmayalım, Bucak ilçesi olarak kıp kırmızı olduğunu söyledi. Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu ilçede covid-19 vakalarını düşürebilmek için toplumun her kesimi muhtarlar, sivil toplum örgütü ve odalar ile toplantılar yapıyor. Son olarak gazeteciler ile bir araya gelen Kaymakam Erol Tanrıkulu “İlçemizde bütün tedbirleri almamıza rağmen covid-19 vakalarının önüne geçemiyoruz. Bu günkü 18 vaka ile şu anda Bucak ve köylerinde 126 kişinin covid-19 testleri pozitif ve karantinada, bu kişiler ile temasta olan çok sayıda vatandaşımızda yine aynı şekilde karantina durumunda ve ilçemize bağlı Ambahan Köyü karantina altında” olduğunu söyledi. Kaymakam Tanrıkulu covid-19 vakalarının ilk çıktığından bu tarafa Bucak ve köylerinde yaklaşık 6 bin kişinin testinin pozitif çıktığını, hastalıktan 81 kişinin vefat ettiğini belirtirken, yine Bucak’ta 10 bin kişinin Covid-19 aşısı olduğunu, aşılamaların 65 yaş altında sürdürüldüğünü ve hastalığa karşı 15 bin kişinin bağışıklık kazandığını söyledi.

BUCAK'TA TEDBİRLER DAHADA ARTACAK

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu ilçede Covid-19 tedbirleri ve denetimlerinin aralıksız olarak 197 ekip ile sürdürüldüğünü önümüzdeki günlerde alına tedbir denetimlerinin daha da arttırılacağını belirtti. Kaymakam Tanrıkulu “İlçemizde başta testleri pozitif çıkan, temaslı olup da karantinada olan vatandaşların karantina süreçleri çok sıkı şekilde takip edilecek, sokağa kısıtlama kuralları daha etkili şekilde yapılacak. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için mutlaka kurallara uyması gerekiyor” dedi.

BUCAK’TA MUTOSYONLU VİRÜS SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Bucak’ ta Covid-19 salgın hastalığına karşı her türlü tedbir alınması ve denetimlerin arttırılmasına rağmen ilçede 20 kişinin üzerinde test sonuçlarının mutasyonlu virüs tespit edildi. Kaymakam Erol Tanırukul, mutasyonlu virüsün çok hızlı bir bulaş riski olduğu dikkatini çekerek, artık günümüzde herkes bir birinden sorumlu olduğunu belirtti. Tanrıkulu “İlçemizde 20 kişinin test sonuçlarına göre mutasyonlu virüs olarak tespit edildi. Şimdi her bireyimiz, bir birimizden sorumluyuz. İş yeri çalıştıranlar tedbirleri en üst seviye çıkarırken evde anne ve babalar çocuklarını sokağa oyun oynamaya bırakırken bir kez daha düşünmeleri gerekiyor ki, mutasyonlu virüsü ve virüsü evimize taşımalarını önlemiş olsunlar” dedi.      

İLÇEYE GİRİŞLERDE HES KODU SORGULANACAK

Çevre il ve ilçelerde yaşayan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı covid-19 risk haritası kırmızıda olan bölgelerden ilçeye giriş ve çıkışların sıkı şekilde kontrol altına alınacağını açıklayan kaymakam Erol Tarıkulu “Risk haritasında kırmızı olan komşu il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız kısıtlamadan kurtulmak için ilçemize geleceklerdir. İlçeye gelecek vatandaşlara Bölge Trafik İstasyon Amirliklerince, Jandarma, ve ilçe giriş çıkışlarında mutlaka HES kodu sorgulaması ve kısıtlama izin belgesi sorulacak” dedi.

Kaymakam Erol Tanrıkulu vatandaşlara uyarılarda bulunarak 7’ den 70’ e herkesin covid-19 tedbirlerine uyması gerektiğini, uymayan ve ihlal edenlerin tespiti halinde mutlaka cezai işlem yapılacağını belirtti.      

 

 

 

    

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Dereye düşen 4 küçükbaş hayvan kurtarıldı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA